Hopp til innhold

Spente på søkertall

Universitetet i Agder er spente på søkertallene høyere utdanning og spesielt til sykepleierutdanningen som skal presenteres på mandag.

De har gjort flere grep for å få flere til å søke, blant annet regionale samarbeid om rekruttering med Utdanningsforbundet og Statsforvalteren.

– I år er vi absolutt spente, for vi har gjort flere grep for å forsøke å endre den negative utviklingen vi har sett de siste årene, sier viserektor for utdanning ved Universitetet i Agder (UiA), Hilde Inntjore til utdanningsavisen Khrono.

Kampanje ved studiestart
Foto: Eirik Damsgaard / nrk

Siste nytt fra NRK Sørlandet

En ung gutt snakker med en ung jente med håret i en knute i nakken.

Unge frykter flere ran: – Skikkelig ekkelt

Arendal sykehus eksteriør.

Har sendt brev til helseministeren: Mener utviklingen ikke er bærekraftig

Hummerfisker Lone Brøhjell, Flekkefjord står i fritidsbåt med liten svar hummer. Hun har lys lue og gul jakke. Sjø i bakgrunnen.

Lone (17) bryter med tradisjonene i hummerfiske

Mowi og Vartdal Plast har utviklet en ny type fiskekasse for transport av laks fra fabrikker i Norge.

Over 164.000 fisk døde etter algeangrep

Spilles av
Koanda tar GULL i Førde
Neste