Det var etter semifinalen i norgesmesterskapet mellom Byåsen og Vipers Kristiansand fredag kveld at kommentarene dukket opp på Facebook.
I en tråd mellom Paulsen og arrangementsansvarlig Aleksander Kristiansen henges flere av klubbens egne spillere ut. I tillegg får dommerne det glatte lag, og en motspiller omtales som «feit».
Christer Paulsen har ikke svart NRKs henvendelser, men på sin egen facebookprofil hevder Paulsen at kontoen hans er hacket, og at det ikke er han som har skrevet de nedsettende kommentarene.
Det var Nettavisen som først omtalte saken.
Byåsen-spilleren som er omtalt i facebooktråden sier til Nettavisen at hun ikke ønsker å bruke energi på folk som ikke vil henne vel.
Daglig leder i Vipers Kristiansand sier Vipers beklager overfor de som er berørt av kommentarene på Facebook.
Foto: Siv Kristin Sællmann / NRKOrdknapp klubbledelse
Ledelsen i Vipers har til nå vært tause om saken, og har ikke ønsket å stille til intervju. Først torsdag ettermiddag stilte en ordknapp daglig leder i Vipers, Per Geir Løvstad, opp til intervju med NRK.
– Styret tar avstand fra det som er skrevet i chatten. Styret har tatt saken opp til behandling og behandler dette som en personalsak. Styret beklager til de som er berørt av saken, sier Løvstad.
Per Geir Løvstad er daglig leder i Vipers og beklager overfor de som er berørt av kommentarene på Facebook.
Et IT-firma er engasjert for å avdekke om Paulsen er rammet av en hacker. En rapport skal være levert til klubben. Daglig leder vil ikke si noe om hva som kommer frem i rapporten.
– Styret har dette som en sak under behandling.
Når får vi et svar i denne saken?
– Vi må ta den tiden det tar å få klarhet i saken, slik at styret kan fatte et vedtak basert på virkeligheten.
Et tillitsproblem
Christer Paulsen har også tidligere havnet i bråk etter kommentarer på Facebook. I 2010 kalte han eliteseriedommer Svein Erik Edvartsen for tandoori-dommer, etter en kamp mellom Start og Tromsø.
Den gangen var Paulsen leder for privatmarkedet i IK Start.
Sportskommentator i NRK, Jan Petter Saltvedt, sier Paulsen, Kristiansen og ledelsen i Vipers nå har et troverdighetsproblem.
– De har bevisbyrden for å avdekke hackingen Paulsen påstår har vært her. Det står om hele klubbens troverdighet utad.
Sportskommentator i NRK, Jan Petter Saltvedt, mener ledelsen i Vipers er nødt til å rydde opp i det som har skjedd for å gjenvinne tilliten.
Håndballforbundet reagerer
Norges Håndballforbund følger saken tett. Dersom det viser seg at det er Christer Paulsen som står bak kommentarene kan det komme sanksjoner.
Kåre Geir Lio er president i Norges Håndballforbund og sier dette ikke er det idretten skal være kjent for.
– Hvis noen setter idretten i vanry, så kan vi på egen hånd lage en sak innenfor sanksjonsmulighetene i håndballforbundet på det.