Journalist
Jeg har skrevet mest om Teknologi (Vestfold) , Norge , Plastbrannen i Re , Næringsliv i Vestfold , Larvik håndballklubb , Bøker , Politi og kriminalitet
Oppdatert 10. jan. 2020 kl. 14:16
TØNSBERG/HORTEN (NRK): Telefonkioskene gjenoppstår, men du kan ikke ringe fra dem.
Bilførere på E18 gjennom Vestfold har opplevd takras i tunnel, brukollaps og steinras. Hendelsene har ført til endringer.
Neste år vil Vestfold og Telemark fylkeskommune bygge alle nye bygg i tre. I årene fremover kan vi se flere slike bygg i Norge.
– Nå har vi lært at det ikke er så farlig å trykke litt feil på knappene, humrer Reidar Karlsen. Han og kona Inger Marie er blant 400 deltakere på kurset til Sandefjord Bredbånd.
SANDE/VESTFOLD (NRK): En stor kran som veltet på en byggeplass i Sande tirsdag formiddag, traff to varebiler og en lastebil.
Skarven bygger reir av det den finner i skjærgården. Når mange av reirene bygges av plastavfall og taurester, sier det noe om hvor mye plast det er i skjærgården vår.
Ifølge politiførstebetjent Steinar Inselseth er det fire ting som burde vært annerledes på sjøen.
Seks karer med stive lår og såre rumper er på vei til Frankrike for å se Norge mot Nigeria i VM.