– Dette er helt utrolig, sier Ragnhild Margretha Mietinen Krüger.
– Jeg er veldig glad for få vise fram kunsten min, sier kunstneren Ragnhild Margretha Mietinen Krüger.
I samarbeid med Kringskastingsorkesteret har jazztrompetisten Arve Henriksen kommet ut med sitt nyeste musikkverk, Kvenofoni.
Den kvenske ungdomsserien «Nuoret» har nylig hatt premiere og allerede før den er tatt i bruk er det gitt støtte til en oppfølger.
I forbindelse med utbedring av Storgata i Tromsø har byen nå fått et nytt kunstverk, som skal synliggjøre den samiske og kvenske tilværelsen.
Røyk, hylende gitar og grovt språk er noen av effektene i teaterstykket «F*CK F*CK F*CK».
I samarbeid med Astrid Serine Hoel og Trygve Beddari har Vadsø museum arrangert kurs i tradisjonelle kvenske og norskfinske danser for lokale barn og unge.
Kvääniteatteri sin nye helt kvenskspråklige forestilling ble nylig fremført i Frankrike og Nederland. Snart skal den også vises i Norge, forteller teatersjef Frank Jørstad.