Samboerparet Shira Van Der Horst og Terje Svendsen fra Mjøndalen heier nemlig på hvert sitt lag når Norge møter Nederland i fotball onsdag kveld.
Shira, som selv kommer fra Nederland, er overbevist om at hennes landslag, vinner, like overbevist som Jon Terje er om at Drillos gutter vinner.
- Det skal veldig mye til før Norge klarer å slå Nederland. De er i draget nå, sier Shira som er sikker på seier.
Tolv timer før kampen blåses i gang er rivaliseringa allerede i gang på kjøkkenet i Myrgata.
Fest i oransje
Det er snart 60 år siden Norge sist slo Nederland på bortebane. Det var i 1951.
- Så da er det jo på tide, ler Jon Terje, og tilføyer at "det har jo skjedd under i fotball før".
- Men jeg tror ikke det kommer et under i dag, svarer kona kjapt.
Shiras foreldre fra Nederland på besøk, og Shira sier hun skal dekke hele huset i landets orangsje farger.
- Her blir det fest. Det blir oransje brus, kake og potegull, sier Shira, som selvsagt har tatt på seg den signaloransje landslagsdrakta.
Ektemannnen blir avspist med et skjerf i rødt, hvitt og blått
- Men det blir norsk øl, sier han.
Les:
Les også:
(Artikkelen fortsetter under bildet)
Familien Van Der Horst/Svendsen heier på hvert sitt lag.
Foto: Bjørn Nybro Nielsen / NRKHopper i sofaen
Parets datter Emilie har ingen problemer med å velge bort et av foreldrenes favorittlag.
- Det er litt morsommere å heie på Nederland enn å heie på Norge, sier hun, og forteller at hun hopper i sofaen når Nederland skårer.
Jon Terje innrømmer at det er noe bittert at dattera så tydlig har valgt side, men medgir at dersom ikke Norge kommer videre, så kommer også han til å heie på Nederland.
- Det hadde gått andre veien også hvis ikke Nederland går videre, iler kona støttende til.
- Det er godt å ha to lag å heie på, konkluderer Shira.
- Så egentlig er dere venner altså?
- Nja, ikke under fotballkampen, smiler Shira.
Les:
Hva blir resultatet? Diskutér under.