Seier til Team Nording&Søring
Etter 300 kilometer og over ett døgn på vidda vant Team Nording&Søring dameklassen i sykkelrittet Offroad Finnmark 300 km.
– Det var veldig godt å komme i mål, sier Lone Johanne Reisænen Nilssen.
Hun syklet sammen med lagvenninnen Live Kolstad Haanshus fra Lillehammer. Nilssen er selv fra Nesseby, og derfor fikk laget navnet Team Nording&Søring.
Fredag var det mye tordenvær i Troms og Finnmark. Deltakerne fikk virkelig kjenne på uværet, og Offroad Finnmark måtte stoppe rittet en liten periode.
– Vi hadde litt værproblemer da vi kom til Jotka. Vi måtte vente der på grunn av tordenværet. Men det gjorde det ekstra godt å komme i mål da konkurransen ble åpnet igjen, forteller Nilssen.
Men tordenværet stoppet ikke Team Nording&Søring fra å vinne. De kom i mål i Alta etter 27 timer og 33 minutter, og så lang tid ute på vidda merkes på kroppen.
– Jeg har god energi, men er litt mørbanket. Både føtter og hender gjør vondt, forteller Nilssen i godt humør når NRK ringer henne.