Hopp til innhold

Trygve Stangeland alvorlig skadet etter sykkelulykke

Stangeland (76) ble fraktet til Stavanger Universitetssjukehus fredag morgen.

Trygve Stangeland - Sykkelulykke

Trygve Stangeland ble hardt skadet i en sykkelulykke fredag morgen.

Foto: NRK / Ronny Hjertås

Klokken 0638 fikk poltitiet melding om en person hadde falt av sykkelen på en sykkelsti i nærheten av Quality Airport Hotel Stavanger på Sola.

Trygve Stangeland

Det ble i ettertid klart at syklisten er Trygve Stangeland som etablerte Stangeland Gruppen i 1959. Trygve er administrerende direktør i TS Eiendom, og sønnen Olav daglig leder i T Stangeland Maskin AS.

Stangeland (76) ble sendt til akuttmottaket på Stavanger universitetssjukehus (SUS), og i formiddag innlagt ved intensivavdelingen. Ved 11-tiden opplyser avdelingen at tilstanden hans er alvorlig, men stabil.

Han har hode- og nakkeskader, ifølge SUS.

Etterlyste vitner

Da politiet ankom stedet i morges var den eldre mannlige syklisten allerede fraktet til Stavanger Universitetssjukehus, og vitnene hadde forlatt stedet.

– To menn og en kvinne bistod med førstehjelp før ambulansen kom, men dro fra stedet før politiet ankom. Disse vil vi gjerne ha tak i for å få mer informasjon om hendelsen, sier Victor Jensen, operasjonsleder i Rogaland politidistrikt.

Alle tre vitnene som ble etterlyst gjennom media hadde meldt seg for politiet like før klokken 1300 i dag. I følge politiet hadde ingen av dem sett selve hendelsen. Det er derfor fortsatt uklart når selve ulykken inntraff.

Mulig kollisjon

Det drives anleggsarbeid på stien, og i følge politiet kan dette ha sammenheng med ulykkesårsaken.

– Det er uklart hva som førte til ulykken, men mannen kan ha kollidert med et anleggsgjerde, sier Victor Jensen.

Kriminalteknikere og ulykkesgruppen til Statens Vegvesen ble i formiddag ferdig med sine undersøkelser. Saken vil bli etterforsket videre av politiet.

Sykkelulykke Sola

Den mannlige syklisten ble funnet like ved en sykkelsti der det blir utført anleggsarbeid.

Foto: Ronny Hjertås