Ifølge sønnen Per Thime fikk faren plutselig hjertestans mandag kveld. Svein-Inge Thime døde i ambulansen på vei til sykehuset.
Thime dømte på toppnivå i både norsk og internasjonal fotball i flere år.
I tillegg jobbet han mange år i Stavanger Aftenblad, både som journalist og leder av avisens sportsredaksjon.
Aftenpostens og TV2 sin tidligere sportsredaktør Ola Bernhus skrev en kommentar i april i år der han omtalte Thime sin stil som fotballdommer.
En kampleder, altså IKKE en jurist, sørger for at kampen flyter og får et tilnærmet rettferdig resultat, skriver Bernhus.
Her er Svein Inge Thime (i midten) fotografert sammen med linjemennene foran cupfinalen i 1973.
Foto: NRKI videoen under ser du Svein Inge Thime dømme straffe til Strømsgodset i cupfinalen mot Rosenborg i 1973. Strømsgodset scoret på straffen og vant finalen 1–0.
for at Odd Iversen etter å ha fått gult kort, sendte noen meldinger til dommer Svein Inge Thime. Iversen fikk et halvt års karantene av fotballforbundet.
I 16. mai kampen på Stavanger stadion i 1999 scoret Vikings Richardur Dadason med hånden. NRKs Øystein Ellingsen laget i etterkant et innslag om det som skjedde. En av dem som uttalte seg var Svein Inge Thime.
Svein-Inge Thimes barn har lagt ut dette minneordet på Facebook:
«Så takk skal du ha, far. For den du var. For at du var verdens beste far, farfar. morfar, oldefar og svigerfar.
Takk for at vi fikk en god og trygg oppvekst hos deg og mor. Vi kunne antakelig ikke fått det bedre. Takk for hytteturer til Krågeland, ferier i inn- og utland.
Takk for humøret ditt.
For vitsene dine.
Takk for at du alltid var deg selv.
Du var glad i livet, og hadde stor glede av å glede oss og alle andre. Vi kommer aldri til å glemme deg, far.
Du er død nå.
Men minnene lever videre. Og de er bare gode. Farvel, far – så skal vi ta vare på mor, som du var gift med i 53 år. Dere hadde et godt liv, og vi er dere begge evig takknemlige.
Hvil i fred. Leif Inge, Elin, Per og Erik».