Hopp til innhold

- Har fått tilbud om platekontrakt

Didrik Solli-Tangen stilte til nettmøte dagen etter at han gikk av med seieren i den store finalen i Oslo Spektrum. Les hva han svarte her!

Didrik Solli-Tangen
Foto: NRK

Les: Les svarene til Didrik her!

Lørdag kveld vant Didrik Solli-Tangen finalen i Melodi Grand Prix 2010. Søndag møtte han nrk.nos lesere i nettmøte.

Mange ville vite om det kommer plate fra Didrik med det første, og han avslørte at det muligens er noe på gang:

- Jeg får se, har fått noen platekontrakttilbud, så kanskje i løpet av 2010, svarte han.

Didrik Solli-Tangen

Didrik svarer på spørsmål hjemmefra.

Foto: NRK
500 spørsmål

Over 500 spørsmål kom inn da Didrik Solli-Tangen stilte til nettmøte søndag kveld. Spørsmålet som gikk mest igjen dreide seg om jenter og eventuelle kjærester.

Didrik avslørte at han liker både brunetter, blondiner og rødhårete jenter. På spørsmål om han har noen i kikkerten, svarte han kryptisk:

- Nei, men jeg har en i lupen, og hu er så fin. Du skulle bare visst....

Digger The Diamond

Didrik kunne også fortelle at han prøver å øve hver eneste dag, og at "My Heart Is Yours" er en utfordrende sang å synge. Dessuten var han full av godord om sine konkurrenter i MGP.

- Jeg digger The Diamond, sa han, og var skrøt også av A1, som kom på andreplass i finalen.

- A1 er supergutter! jeg er så gla for at jeg fikk bli kjent med dem.

Les: Les svarene til Didrik her!

Se finalen i reprise her: MGP 2010: Finale fra Oslo Spektrum

Dette kan Didrik vente seg: - Vinneren kan glede seg

Se intervju med Didrik etter seieren lørdag kveld ved å klikke på bildet under:

Video nsps_upload_2010_2_7_0_13_24_1355.jpg
Denne videoen er dessverre ikke tilgjengelig. Kontakt oss dersom du har spørsmål.

Les: Alt om Melodi Grand Prix