Piers Morgan gjør suksess med sitt nye talkshow.
Foto: MARIO ANZUONI / ReutersDette bildet ble lagt ut på Gervais' kollega Ellen DeGeneres sin Twitter-profil denne uken.
Foto: HO / ReutersSjelden har vel en programleder skapt så mye oppstyr som Ricky Gervais under den årlige Golden Globe-utdelingen, som fant sted tidligere denne uken.
Den britiske komikeren startet showet med å holde en fem minutters monolog, hvor han serverte vitser som mange mente var langt over streken av hva man bør tåle.
Blant de mange vitsene var det én som pekte seg ut, i alle fall hvis man baserer seg på buingen fra publikum.
– Blant de som ikke er nominert, finner vi Jim Carrey og Ewan McGregor. To heteroseksuelle rollefigurer som later som de er homofile. Med andre ord: Det stikk motsatte av hva enkelte berømte scientologer gjør, spøkte komikeren – og siktet mot skuespillerne John Travolta og Tom Cruise.
– Advokatene mine hjalp meg med å finne den riktige ordlyden for denne vitsen. De er ikke her i dag.
Angrer ikke
Onsdag kveld ble Gervais intervjuet av talkshow-verten Piers Morgan til showet «Piers Morgan Tonight».
– Det er ikke min jobb å bekymre meg over hva folk tenker om meg. Politikere kan gjøre det, men ikke jeg. Jeg bryr meg ikke om hva folk mener om meg, sa Gervais, ifølge CNN.
- Les også:
Kjeft fra sjefen
En av de mange som reagerte på Gervais' opptreden, var Philip Berk, president for Hollywood Foreign Press Association. Selskapet hans arrangerte prisutdelingen.
– Noe av det han sa var rett og slett uakseptabelt. Han gikk langt over streken, sa Berk til The Hollywood Reporter dagen etter showet.
– Det var de som satte meg til jobben. Hvis de ikke ønsket å ha meg der, skulle de ikke spurt meg, svarte Gervais på Piers Morgans konfrontasjon.