Lagmannsretten mener tingrettens dom i SOS Rasisme-saken er både riktig, grundig og forstandig, og forkaster anken fra de fire som anket.
Lagmannsretten har opphevet dommen mot to menn fra Oslo som ble dømt for uaktsomt bedrageri i forbindelse med medlemsjukset i SOS Rasisme.
Tidligere leder i SOS Rasisme Kjell Gunnar Larsen er i Haugaland tingrett dømt til fengsel i to år for bedrageri. Et år og seks måneder av straffen er gjort betinga.
Aktor i SOS Rasisme-rettssaken ber om at hovedtiltalte Kjell Gunnar Larsen dømmes til to år og ni måneders fengsel, skriver Haugesunds Avis.
En av de tiltalte i SOS rasisme-saken innrømmer å skrevet fiktive kurslister. 37-åringen sier instruksen kom fra hovedtiltalte Kjell Gunnar Larsen og at fiktive lister ble skrevet både i Haugesund, Oslo og Trondheim.
Forholdet mellom SOS-rasisme og den revolusjonære kommunistorganisasjonen Tjen folket er et sentralt tema i rettsforhandlingene i Haugaland tingrett tirsdag.
En gjennomgang av medlemsregisteret til Haugesund SOS Rasisme viser at flere navn er registrert to eller tre ganger.
Idrettsnavn som Kjetil Rekdal, Runar Berg og Terje Håkonsen sto alle i medlemsregisteret til SOS Rasisme. De burde ikke stått der, innrømmer Kjell Gunnar Larsen.