Hopp til innhold
Ødegaard Haaland
Foto: Vegard Grøtt / Bildbyrån

Fotball

  • Brann én seier unna seriegull i Toppserien – slo tabelljumbo Kolbotn 5–1

    Brann-spillerne gjorde jobben og vant 5–1 borte mot Kolbotn i Toppserien søndag. Snart kan de trolig slippe gulljubelen løs.

    Nora Lie Eghdami og Signe Gaupset scoret hvert sitt mål før hvilen i kampen mot Toppseriens bunnlag.

    Like etter pause reduserte Camilla Linberg, men Amalie Eikeland og Brenna Lovera (to scoringer) sørget til slutt for en komfortabel trepoenger.

    Seieren gjør at det stadig er sju poeng ned til Vålerenga på 2.-plassen. Med seier over Rosenborg neste runde blir det umulig for Oslo-klubben å ta igjen forspranget. (NTB)

    en gruppe fotballspillere som omfavner
    Foto: Thomas Fure / NTB
  • Viking slo tilbake i snødrevet – tilbake på tabelltopp

    Etter Bodø/Glimt-seier i Sarpsborg, var Viking på desperat poengjakt i Tromsø for å henge med i gullkampen i Eliteserien.

    Snødrevet over Romssa Arena gjorde det ikke enklere, selv om det ikke gikk utover spilleforholdene i stor grad.

    Drøye timen var spilt da Sondre Bjørshol hadde sneket seg opp fra sin høyreback og stupheadet inn 2-1 for siddisene.

    – De har snudd det! Dette her vil være en stor seier for Viking, hvis dette holder inn, kommenterte Endre Olav Osnes for TV 2.

    Det var nemlig hjemmelaget som hadde tatt ledelsen, da Jens Hjertø-Dahl kriget inn 1-0 etter et hjørnespark.

    Ledelsen holdt ikke lenge. Fra ledermålet og fram til dommer Espen Eksås blåste straffespark i den andre enden, tok det kun 1 minutt og 9 sekunder.

    Tromsø-stopper Tobias Guddal var for tøff da han gikk i rygg på Peter Christiansen i eget felt:

    – Jeg blir for heit i hodet og skal løse det bedre neste gang, sa Guddal om forseelsen til TV 2.

    Dansken trillet ballen rolig inn Jakob Hauggards venstre hjørnet.

    I andre omgang presset Tromsø på for å gå opp til 2-2, men det var Viking som sto bak kampens siste mål. Nok en gang fra straffemerket.

    Denne gangen via Nick D'Agostino som klasket ballen inn via tverrliggeren.

    Rogalendingene er med 3-1-seier tilbake på tabelltoppen, poenget foran Glimt – med fem fulle serierunder igjen å spille. Kjetil Knutsens menn har én kamp til gode.

    Sondre Bjørshol Viking
    Foto: Rune Stoltz Bertinussen / NTB
  • Ronny Deila ferdig som trener i Atlanta United

    Ronny Deila (49) får ikke fortsette i Atlanta United. Han har slitt med å få resultater etter MLS-comebacket.

    Klubben bekrefter avgjørelsen på sine nettsider. Deila avsluttet grunnserien i MLS med å spille 1–1 mot DC United natt til søndag.

    Deila hadde kontrakt til og med 2027-sesongen, men nå er samarbeidet over etter én sesong. Under telemarkingen hadde Atlanta United sin verste seriestart siden Georgia-klubben begynte å spille MLS-fotball i 2017.

    Motgangen kom selv om profiler som Emmanuel Latte Lath og Miguel Almirón ble hentet før sesongen.

    Deila mistet jobben etter sesongavslutningen søndag. (NTB)

    en mann med hånden på ansiktet
    Foto: LEONARDO FERNANDEZ / AFP / NTB
  • Bunnsolide Arsenal tok tilbake tabelltoppen – slo byrival uten Ødegaard

    Lørdag kveld fikk Fulham besøk av serieleder og byrival Arsenal.

    I London-derbyet var det Arsenal som var sterkest. Leandro Trossard sørget for kampens eneste mål etter timen spilt.

    Belgierens avgjørende scoring kom etter et hjørnespark.

    Arsenal fortsetter å være bunnsolide defensivt. Så langt i Premier League-sesongen har de kun sluppet inn tre mål på åtte kamper.

    Seieren sendte London-klubben tilbake på toppen av tabellen i den engelske toppdivisjonen.

    De ligger tre poeng foran Manchester City, som gikk forbi Arsenal etter 2-0-seieren over Everton tidligere lørdag.

    Martin Ødegaard var ikke med for serielederne. Han er ute i en god stund fremover grunnet en leddbåndsskade han pådro seg mot West Ham.

    Arsenal-trener Mikel Arteta har tidligere uttalt at Ødegaard kan være uaktuell til etter den kommende landslagspausen i november.

    en mann i sportsuniform
    Foto: Andrew Boyers / Reuters / NTB
  • Fotball: Tap for nedrykkstruede Raufoss

    Raufoss tapte lørdag 4-0 mot Egersund borte.

    Fire kamper før sesongslutt ligger klubben på en faretruende fjortendeplass i førstedivisjon.

    I sine tre siste kamper i 1. divisjon møter Raufoss, allerede nedrykksklare Skeid, Mjøndalen som ligger på plassen under og Moss som ligger noe høyere på tabellen.

Juventus-spiller Mathilde Harviken var nær å redde på strek, men det ble dømt scoring etter en VAR-sjekk i Mesterliga-kampen mot Bayern München torsdag.
Video: Disney
Alessia Russo fikk æren av å sette inn Arsenals andre scoring mot Benfica i Mesterligaen.