– Vi jobber med forsterkninger i alle ledd, sier Sveinung Hovstad, administrerende direktør i Start.
Begrenset budsjett
Men den nedrykkstruede klubben kan ikke handle fra øverste hylle. Til det er ikke banken stor nok.
– Det er begrenset. Men vi har litt fleksibilitet i budsjettet og jobber ut fra det, sier Hovstad til NRK.no.
Start ønsker en ny spiss, midtbanespiller og forsvarer.
– Innenfor rimelighetens grenser har vi råd til det, mener Hovstad.
- SE OGSÅ: Gunnarsson senket Start
- SE OGSÅ: – Vi mangler ledertyper
Leter i Norden
Starts adm. dir. sier det først og fremst speides etter forsterkninger i Norden.
Start har tidligere hentet spillere fra det afrikanske kontinentet og Brasil, men slike kjøp inngår i en langsiktigere plan, sier Hovstad.
I situasjonen klubben er i trengs nye spillere nå.
– Vi ser på hva som er tilgjengelig. Vi er oppmerksom på hvilke spillere som går ut av kontrakt, og som av ulike årsaker kan være tilgjengelig for oss, sier Hovstad.
- SE OGSÅ: Borges åpner for RBK
- SE OGSÅ: Hareide: – Han fortjener overgang
Spent Mjelde
Mannen som førte Brann til gull risikerer å føre Start til Adecco. (Arkivfoto)
Foto: Øivind Eskedal/NRKOgså trener Mons Ivar Mjelde hadde satt stor pris på å få friskt blod inn i troppen. Mjelde etterlyser ledertyper i den "stille gjengen".
– Det blir spennende å se om vi har mulighet til å gjøre noe. Man kan gjøre noe på trening, men i en gruppe som har vært preget av stundens alvor en stund, så er det klart at en inntreden av noen nye ansikter kanskje vil være de marginene man trenger for å få tro på dette, sier Mjelde til NRK, etter søndagens pinlige forestilling på Telenor Arena.
Starts neste utfordring er Molde hjemme førstkommende torsdag.