Hopp til innhold

Minor Majority tar pause

Minor Majority kan reise på turné med gullplate i bagen. Etterpå tar de pause på ubestemt tid.

Pål Angelskår Minor Majority

Minor Majority drar ut på turné etter å ha solgt til gull.

Foto: Erichsen, Jarl Fr. / SCANPIX

Minor Majority Norwegian Wood, 2006.

- Så vi tar en pause, men det er ikke mer dramatikk i det enn at vi ikke vet når neste plate kommer sier vokalist Pål Angelskår til NRK.

Foto: Arne Kristian Gansmo, NRK.

Nett-tv: Hele intervjuet med Minor Majority i Topp 20!

Nett-tv: Se hele Topp 20-sendinga om igjen her

Minor Majority-platen «Candy Store» er blitt en salgssuksess. Albumet, som består av 16 tidligere utgitte samt 11 til nå uutgitte sanger, har solgt til gull, melder bandets plateselskap Universal.

Tar pause

Tirsdag starter en omfattende norgesturné med bandet, men etter det kan det bli lenge til vi får høre noe nytt fra bandet igjen.

- Det betyr at vi ikke har planlagt noen ny turné eller plate etter det vi kommer med nå, sier vokalist Pål Angleskår til Topp 20.

- Vi har lyst til å gi ut en plate til, men nå har vi holdt på kontinuelig med plater og turnéer veldig lenge. Det har vært en utrolig fin tid, men så trenger man å leve litt vanlige, normale liv også - rett og slett for å ha ting å skrive om, forteller han videre.

- Ikke dramatisk

- Så vi tar en pause, men det er ikke mer dramatikk i det enn at vi ikke vet når neste plate kommer.

Bandets nye dobbel-CD utkom torsdag 20. august og 25. september tar bandet med seg låter og instrumenter på en omfattende norgesturné. De starter ballet med to konserter i Bergen.

Gruppa har med seg sveitsiske MiNa og norske Thom Hell som gjesteartister.

Her spiller Minor Majority i høst:

  • 25.09 - Bergen, Hulen - gjest: MiNa
  • 26.09 - Bergen, Hulen - gjest: MiNa
  • 27.09 - Haugesund, Byscenen - gjest: MiNa
  • 28.09 - Stavanger, Folken - gjest: MiNa
  • 29.09 - Drammen, Union Scene - gjest: MiNa
  • 04.10 - Skien, Lundetangen pub - gjest: Thom Hell
  • 05.10 - Larvik, Kafé Kurth - gjest: Thom Hell
  • 08.10 - Trondheim, UKA - gjest: Thom Hell
  • 11.10 - Tromsø, Driv - gjest: Thom Hell
  • 12.10 - Narvik, Høyskolen - gjest: Thom Hell
  • 13.10 - Bodø, Sinus - gjest: Thom Hell
  • 17.10 - Volda - Rokken - gjest: Thom Hell
  • 19.10 - Lillehammer, Bingon - gjest: Thom Hell
  • 20.10 - Arendal, Kulturhuset - gjest: Thom Hell
  • 25.10 - Sogndal, Meieriet - gjest: Thom Hell
  • 26.10 - Tønsberg, Dolby - gjest: Thom Hell
  • 27.10 - Kongsberg, Energimølla - gjest: Thom Hell
  • 31.10 - Kristiansand, Østsia: - gjest: Thom Hell
  • 03.11 - Åndalsnes, Kulturhuset - gjest: Thom Hell
  • 10.11 - Oslo, Sentrum Scene - gjest: Thom Hell

Kulturstrøm

  • – Bare så vidt han er en artist

    Flo Rida (46) er for mange unge studenter selve lyden av barndommen deres, og torsdag kveld opptrådte han i Norge.

    Han byr på nostalgi – ikke ulikt nylig norgesaktuelle Pitbull, en annen 2010-tallshelt innen partymusikk fra Florida.

    Og nostalgi selger tydeligvis: Amerikanerens konsert på studentfestivalen Uka – Norges største kulturfestival – ble fullstendig utsolgt.

    Men var det kveldens forestilling verdt de 800 kronene som hver student punget ut med? Overhode ikke, mener NRK P3s anmelder Even Samir Kaushik.

    Flo Rida på UKA 2025 i Dødens dal, Trondheim
    Terningkast 2 Konsert

    «Minimal innsats og gigantisk gevinst»

    ANMELDELSE: Flo Rida på Uka

  • Tidligere Kiss-gitarist er død

    Familien bekrefter til Variety at Ace Frehley er død, 74 år gammel. Litt tidligere meldte TMZ at han lå i respirator etter hjerneblødning.

    Frehley fikk en hjerneblødning etter at han falt i studio for et par uker siden.

    Frehley var med å starte Kiss i 1973, sammen med Gene Simmons, Paul Stanley og Peter Criss, Bandet som er kjent for pyro, ansiktssminke og kostymer.

    Kiss fikk ordentlig suksess da de ga ut konsertalbumet Alive! i 1975. Ace Frehley forlot bandet i 1982, men ble gjenforent med bandet i en periode på midten av 90-tallet.

    Han har holdt flere solokonserter i Norge, blant annet på Rockefeller i Oslo i 2015.

    En gruppe mennesker med masker som spiller instrumenter på en scene
    Foto: PAUL WARNER / AP / NTB
  • – Meir nedtona, meir angst

    Kor roleg, tilslørt og plaga kan popmusikk eigentleg verte før han vert berre nedstemt og trist?

    På «How Did I Wind Up Here?» tøyar Spellemannprisen-vinnande Jouska (30) grensene for kor mykje skjør angst sjangeren toler, og lagar eit nydeleg album i prosessen, skriv NRK P3s kritikar Sofie Martesdatter Granberg.

    Albumet blir gitt ut 17. oktober.

    en person som sitter på gulvet ved siden av en gitar
    Terningkast 5 Musikk

    «Kor plaga kan popmusikk eigentleg verte før han vert berre trist?»

    ANMELDELSE: «How Did I Wind Up Here?» av Jouska