skilleToppbanner: Store studio denne ukaskilleStemmer fra arkivetskille_slutt
Store Studio 3_1_banner
Her er du: NRK.no > Programmer > TV-arkiv > Store Studio
er nettredaktør.
Adr. Store Studio
RT32, 0340 Oslo
Tel 2304 2458
Tips oss:
Kom og se på oss:
Tel 2304 2166

 

Meninger til juleribba

Selv ikke i førjulsstria svikter Store Studio når det gjelder å servere ferdig tilberedte meninger som du kan ta i din munn. Julebordssamtalene er reddet.

Publisert 12.12.2003 13:10.
SE OGSÅ:
LYD OG VIDEO  Lyd Video
Hjelp | Mer lyd og video
ALT OM:
Av Lillian Vatnøy og Ingrid Sande Larsen

Av en eller annen grunn er det sko som først og fremst opptar oss denne uka.

Skodd for Nobelprisen

Hvis noen lurer på hva du synes om all Nobel-viraken, kan du enkelt komme med noen fraser om prisvinneren Shirin Ebadis viktige kamp for kvinners og barns rettigheter i Iran. Og at det er all grunn til å nyte Hollywood-glansen som kastes over hovedstaden en stakket stund ved at verdens vakreste filmpar, Michael Douglas og Catherine Zeta-Jones, har beæret byen med sitt nærvær.

Og man kan ikke annet enn å beundre Catherine Zeta-Jones evne til å føre seg fabelaktig til tross for at føttene er stappet nedi noe som må være verdens aller mest ubehagelige Manolo Blahniks. Denne skodesigneren er blitt et "household name" etter mengder av gratisreklame i serien "Sex og singelliv".

Hatten av for Zeta-Jones. Å se glamorøs ut i verdens vondeste Manolo Blahniks er en stor, skinnende medalje verdig.


Den vet best hvor skoen trykker...

Nok en skodesigner som Carrie med venninner er levende reklameplakater for i "Sex og singelliv", er Jimmy Choo. Mange ønsker å klemme seg ned i disse pilspissene av noen sko, men dessverre har hverkvinnsens føtter en tendens til å være for store og klumpete. Gudskjelovogtakk har amerikanske plastikkirurger løst dette livsviktige problemet.

Moderne kvinner betaler i disse dager 17 000 kroner per tå som må forkortes for å passe inn i et par Jimmy Choo. - Bytt ut gjennomsnittskvinnens lave sko med et par stiletthæler, og hun vil plutselig bli plystret etter på gaten, sier plastisk kirurg Suzanne Levine til avisen The New York Times.

Vi ser for oss følgende scenario: du vakler rundt (på Manhattan selvfølgelig, slike sko funker ikke på slitt brostein i Oslo), blir plystret på, drar på date med plystreren, ting utvikler seg, du sparker av deg skoene i øyeblikkets hete - og hva skjer? Du tipper over fordi dine spesialtilpassede barbieføtter ikke ikke funker på det vanlige, plane gulvet. Fyren friker ut når han ser dine sjokkerende korte tottelotter, og stikker. Kom ikke da og si at vi ikke advarte deg!

Maria Bonnevie er blitt puppegrafset av en svenskeslyngel på ni år. Hva sier dette om barne-tv - og ikke minst om Bonnevies stjernestatus?

Puppegrafsing

Samtalen kan utmerket godt dreie inn på at en svenskeslyngel på ni år har tatt et godt grep om puppene til Maria Bonnevie i julekalenderen på svensk barne-tv, "Håkan Bråkan".

Da kan du si at du har sett litt på SVT og at dette er forsåvidt godt og innovativt barne-tv, men at det i likestillingens navn må kunne forventes at noen skriver inn et skikkelig ballegrep på den kjekke mannlige vikaren i tredjeklasse ved neste barnetv-korsvei.

Diva eller ikke diva?

Men egentlig er puppegrafsingen en avsporing fra sakens kjerne. Vi trodde vitterlig at Maria Bonnevie var noe av det største stjernematerialet dette landet har sendt ut i verden de senere årene. Hva i all verden skal det bety når divaen som har vært Dina og spilt i alskens klassiske kvinneroller på teaterscenen, nå blir avspist med en knøtterolle som tredjeklasse-vikar?

Det er to muligheter. Enten er hun en megastjerne som hopper inn som skolefrøken som veldedighetsrolle fordi boka ikke var proppfull akkurat da og siden det er jul, eller så er hun virkelig på vei ned karrierestigen. Det er bare å spekulere.

Siste saker:
Flere saker: ALT OM LILLIAN VATNØY
Bakgrunn: Ingrid Sande Larsen (08.09.2003)
Siste saker:

 
SENDETID
Mandager
kl 23.10 på NRK1.
Reprise tirsdager
kl 20.05 på NRK2.
Debatt:
FOTOALBUM
10 SISTE STORE STUDIO
Copyright NRK © 2008  -  Telefon: 815 65 900  -  E-post: info@nrk.no