Hopp til innhold

– Johansen kan være neste stjerne

TIL-legenden Bjørn Johansen tror sin 22 år gamle navnebror Remi kan være Tromsø ILs siste stjerneskudd.

From InfoDispatcher.SingleFileImporter

Bjørn Johansen tror navnebror Remi kan bli den nye stjerna på TIL.

Femmålsseieren mot Sarpsborg 08 på søndag, var Tromsø ILs største hjemmeseier på 14 år.

Bjørn Johansen spilte en av hovedrollene sist målene virkelig rant inn på Alfheim. Da vant Tromsø 8-2 mot Skeid.

– Jeg husker kampen godt, og det kunne fort blitt åtte mål mot Sarpsborg i går, sier «Bummen».

– Stort potensial

Johansen lot seg imponere over Remi Johansen, som satte to mål i nettet i målkalaset søndag. Han mener 22-åringen kan bli en ny stjerne på laget.

– Sentralt på banen har han et stort potensial, og kan bli en stor spiller for Tromsø IL, og kan definitivt ta steget via landslaget og til utlandet, sier «Bummen» Johansen om sin navnebror.

Beina godt på jorda

22-åringen har likevel beina godt plantet på bakken.

– Det er godt å høre det, men jeg trives ufattelig godt i TIL. Jeg skal gjøre jobben her, så får vi se. Utlandet er veldig tidlig å prate om nå etter to gode kamper. Det er ikke noe jeg tenker veldig mye på, det får være opp til andre å gjøre det, sier Johansen.

Siste nytt

  • Ruud tok årets andre tittel

    Casper Ruud vant finalen i ATP 250-turneringen i Stockholm.

    26-åringen fra Snarøya hadde full kontroll fra start til slutt i søndagens finale mot franske Ugo Humbert.

    Nordmannen vant i strake sett (6-2, 6-3).

    Det er Ruuds 14. tittel i karrieren.

    Casper Ruud i 3. runde av US Open
    Foto: AFP
  • Ronny Deila ferdig som trener i Atlanta United

    Ronny Deila (49) får ikke fortsette i Atlanta United. Han har slitt med å få resultater etter MLS-comebacket.

    Klubben bekrefter avgjørelsen på sine nettsider. Deila avsluttet grunnserien i MLS med å spille 1–1 mot DC United natt til søndag.

    Deila hadde kontrakt til og med 2027-sesongen, men nå er samarbeidet over etter én sesong. Under telemarkingen hadde Atlanta United sin verste seriestart siden Georgia-klubben begynte å spille MLS-fotball i 2017.

    Motgangen kom selv om profiler som Emmanuel Latte Lath og Miguel Almirón ble hentet før sesongen.

    Deila mistet jobben etter sesongavslutningen søndag. (NTB)

    en mann med hånden på ansiktet
    Foto: LEONARDO FERNANDEZ / AFP / NTB
  • Nordmann med sølv i 24-timers VM i Frankrike

    Jo Inge Norum (48) løp 285 kilometer i løpet av de 24 timene i VM i Frankrike, noe som holdt til VM-sølv og ny nordisk rekord.

    – Det føles veldig, veldig bra. Det var bedre enn forventet. Jeg forventet kanskje topp 10 opprinnelig, men så spiste jeg meg stadig innpå underveis, sier en litt sliten men fornøyd Norum til NRK.

    – Det er kjempestort. Han setter jo ny norsk rekord og i tillegg ny nordisk rekord, sier lagleder Lars Erik Gylland.

    Ukrainske Andrii Tkachuk løp 294 kilometer og sikret seg gullet. Finske Jonka Matti tok bronsen med to kilometere kortere distanse enn Norum.

    I kvinneklassen ble Ida Slorafoss beste norske kvinne med 240 kilometer og en 9.-plass.

    Jo Inge Norum jubler for VM-sølv.
    Foto: Aina Nygård / Aina Nygård

Sendeplan

Kl. Program Kanal