Den tidligere fotballspilleren Mikheil Kavelasjvili er tatt i ed som ny president i Georgia. Samtidig sier avtroppende president Salome Zurabisjvili at hun er landets eneste legitime president.
Flere tusen mennesker har onsdag kveld samlet seg i hovedstaden Tbilisi etter at politiet pågrep opposisjonspolitikere.
Lederen for partiet Droa, Nika Gvaramia, ble slått av politiet og pågrepet i forbindelse med et raid mot partiets kontorer.
For andre natt på rad har tusenvis demonstrert mot regjeringa si avgjerd om å utsetje EU-forhandlingane. Politiet svarar igjen med tåregass og vasskanonar.
Etter flere dager med demonstrasjoner har demonstranter brutt seg inn i parlamentet i Abkhasia. Nå skroter presidenten avtalen.
Begge sider hevder at de vant valget. En norsk valgobservatør har sett tegn til at ikke alt har vært som det skal være.
I Georgia har parlamentet vedtatt det som på folkemunne kalles «russerloven». Den kan avgjøre om landet skal gå i retning av Europa eller Russland.
Loven kalles en «kopi» fra Russland som kan knuse Georgias håp om EU-medlemskap.