Radiogudstjenesten 3_1
Her er du: NRK.no > Programmer > Radioarkiv > Gudstjenesten
 
 
Første stallmenighet ut

Strindheim kirke i Trondheim

Strindheim er en arbeidskirke som har rom for både søndagens aktiviteter og diverse grupper ellers i uka også. Sokneprest Jan Øyvind Grøm leder en menighet som favner vidt.

Publisert 06.01.2002 20:19. Oppdatert 25.01.2002 19:58.
LYD OG VIDEO  Lyd Video
Hjelp | Mer lyd og video
ALT OM:
Det var gudstjeneste i Strindheim kirke i Trondheim
1. søndag etter Kristi åpenbaringsdag, 13. januar. Teksten stod i Joh. 1, 29-34. Sokneprest Jan Øyvind Grøm preket.

Kantor var Knut Størdal (til høyre). Ellers deltok en vokalgruppe.

Salmene stod i Norsk Salmebok på numrene 270, 923, 331, 423, 354 og 308.

Strindheim er en arbeidskirke som er bygd i 1979. Den har rom for både søndagens aktiviteter og diverse grupper ellers i uka også. Menighetslivet favner vidt. Altertavlen i Strindheim kirke viser Jesus på korset og er et glassmaleri laget av Håkon Bleken.

Nedslagsfeltet har om lag 7000 mennesker og omfatter i dag en del av området rundt Trondheim sentrum. Før var Strindheim en del av Stinda menighet, men nå er både Strindheim og Lade utskilt som egne menigheter.

Det er to klokker i Strindheim kirke. På den ene står det"Nåde, kom nå er alt ferdig", og på den andre står det "Fred, gled dere i Herren!"

Strindheim kirke er en av seks stallmenigheter i år 2002. Dette er betegnelsen på de menighetene som har fire gudstjenester i løpet av et år.


Siste saker:

10 SISTE RADIOGUDSTJENESTEN


10 SISTE RELIGION

ANDRE PROGRAMMER OM RELIGION OG LIVSSYN

Andaktens hjemmeside med ny adresse

NRK.NO har tatt i bruk et annet verktøy. Det betyr også at sidene ser litt annerledes ut enn før. Du kan klikke her og komme videre til de nye sidene.

Nye sider

Ove Gundersen og Margrete Nåvik (foto: NRK / Helge Helgheim)
Mellom himmel og jord har fått nye internettsider. Du kommer til den nye hjemmesida ved å klikke deg videre herfra.

Gudstjenesten har fått nye nettsider

Gudstjenesten har fått nye nettsider. Du kan fremdeles lese artiklene og det andre innholdet på disse gamle sidene, men for oppdatert informasjon må du bruke de nye.

Nye sider

Ove Gundersen og Margrete Nåvik (foto: NRK / Helge Helgheim)
Mellom himmel og jord har fått nye internettsider. Du kommer til den nye hjemmesida ved å klikke deg videre herfra.

Livssyn i NRK1

NRK1s talkshow Mon Tro ble foreløpig avsluttet før jul. Fjernsynet regner med å være tilbake med et nytt livssynsmagasin høsten 2005.

Salmer til alle tider har fått nye nettsider

Dei gamle sidene er framleis tilgjengelege slik at du kan lese artiklar og anna innhald, men for oppdatert informasjon må du bruke dei nye sidene.

 
Copyright NRK © 2008  -  Telefon: 815 65 900  -  E-post: info@nrk.no