Tor Wibe, kinosjef og kulturhusleder ved Festiviteten Levanger, er en av dem som har sørget for at rånerne fikk ta del i feiringen av filmen «Børning». Klokken 15.00 søndag ble bilene fra filmen stilt opp i Kirkegata.
– Rånerne har fått gratisbilletter til premieren og fikk stille ut bilene sine i Kirkegata sammen med de andre statistene fra filmen, sier Wibe til NRK.
Klokken 18.00 ble det vist en førpremiere av filmen på Festiviteten Levanger, og klokken 21.00 vises en ekstraforestilling.
– Siden den første forestillinga var utsolgt og at såpass mange hadde stilt opp i gatene, bestemte vi oss for å kjøre filmen en ekstra gang. Billettene ble utsolgt raskt også på denne forestillinga. Det var kjempeartig, sier han.