Gatekampene fortsetter i Sweida til tross for at Israel og Syria er enige om våpenhvile. – Det er stor fare for at den kan bryte sammen, sier Bendik Sørvig.
Israel har bekreftet flere angrep på Damaskus og i minoritetsbyen Sweida i Syria. Onsdag rapporterer statlige medier om våpenhvile i Sweida.
Han skal ha vært dårlig til å håndtere våpen, men god til å ri hest.
Et lydklipp med nedsettende uttalelser om profeten Muhammed som sprer seg på sosiale medier, har ført til væpnede sammenstøt mellom trosgrupper i Syria. Siden konflikten startet har over 100 personer blitt drept.
Norske myndigheter har i lang tid forsøkt å få terrorsiktede Aisha Kausar til Norge, men hun har nektet. Nå gir en fersk avtale politiet håp.
Midlertidig president Ahmed al-Sharaa har plukka ut 23 ministrar. Nokre representerer landets mange minoritetar, og éi er kvinne.
Forrige helg ble marerittet virkelig. Nå frykter mange for Syrias fremtid.
Medisinstudenten ble drept i sitt eget hjem under uroen i kystprovinsene i Syria. Landets nye leder lover gransking.