Det er fredag, og vi lar ikke det elendige høstværet sette noen stopper for festlighetene. Vi anbefaler fem låter du garantert blir i helgestemning av.
Av
Lillian Vatnøy
 |
Når Snoop Dog ikke driver med porno, lager han temmelig kul musikk. |
Hva vi er gladest for denne uka? Jo, at De La Soul er tilbake i storform, at Janove har laget en innmari fin soloplate med en bluegrass-låt som er så nydelig at vi nesten må gråte litt, og ikke minst er vi glade for at den danske prinsessa endelig har ditcha den der kjipe, drikkfeldige fyren sin. Sånn. Det var bare det vi ville si - nå kan helgen begynne med følgende låter:
1. The Killers: "Somebody told me"
Danserock! Morsom tekst, fabelaktig melodi - vi har en vinner!
2. Snoop Dog featuring Pharrell: "Drop it like it's hot"
Den mest grisete fyren i klassen har igjen slått seg sammen med den smootheste, og "Drop it like it's hot" er selvskreven for fest. We want to move, for å si det sånn.
 |
Janove Ottesen, til daglig vokalist i Kaizers Orchestra, har sluppet en aldeles nydelig soloplate. (Foto: NRK) |
3. De La Soul: "Shopping Bag"
De La Soul er tilbake i god form, singelen fra comeback-albumet lover veldig bra og vi gleder oss til å bruke helgen til å fråtse i våre gamle hiphop-plater.
4. The International Tussler Society: "Satan´s Favourite Son"
Ingen helg er vel egentlig komplett uten litt skranglecountryrock? Vi gleder oss til Tussler-guttas samarbeid med Bettan dukker opp i en cd-sjappe nær oss!
5. Janove Ottesen: "Neighbour boy"
Siden vi allerede har en fot innenfor country-land, setter vi på Janoves nydelige bluegrass-låt, "Neighbour boy". Ikke et vondt ord om Kaizers, for all del, men i mer nedstrippet utgave hører man virkelig hvor bra Kaizers-vokalist Janove synger.
Måtte helgen bli absolutt vidunderlig!