skillePodkastingskille_slutt
Terrorkrigen 3_1
Her er du: NRK.no > Nyheter > Utenriks > Terrorkrigen Sist oppdatert 09:55
Siste nytt frå distriktskontora i NRK NRK Finnmark NRK Troms NRK Nordland NRK Trøndelag NRK Møre og Romsdal NRK Hedmark og Oppland NRK Sogn og Fjordane NRK Hordaland NRK Rogaland NRK Sørlandet NRK Østlandssendingen NRK Østfold NRK Buskerud, Telemark og Vestfold Siste nytt frå distriktskontora i NRK Siste nytt frå distriktskontora i NRK
NRK Nyheter
Tlf: 23 04 80 00
Faks: 23 04 71 77
nettnyheter­@nrk.no
Adresse: 0340 Oslo

Publikumsservice
Tlf: 815 65 900
info@nrk.no


Nyhetsredaktør:
Rune Nøstvik
Ansvarlig redaktør NRK.no: Are Nundal

Tips NRK Nyheter:
nyheter@nrk.no
Tips alle nyhets­redaksjonene
Tlf: 23 04 80 00

 

Fant liste over amerikanske flyskoler

I et hus i hovedstaden Kabul er det funnet lister over flyskoler i USA og beskrivelser av kjernefysiske og biologiske våpen.

Publisert 17.11.2001 20:33.
Et flysimulator-program, en liste over flyskoler i USA og beskrivelser av kjemisk, biologisk og kjernefysisk krigføring er funnet i Afghanistans hovedstad Kabul, ifølge New York Times.

I materialet, som ble funnet i to hus i Kabul, skal det også være referanser til terrornettverket al Qaida, som ledes av Osama bin Laden, melder den amerikanske avisen.

Noen av dokumentene ble funnet i et hus som tilhørte Taliban-regjeringens forsvarsdepartement, mens resten ble funnet i et privat hjem ikke langt unna i den samme velstående delen av Kabul. Taliban flyktet fra Kabul mandag, like før den afghanske opposisjonen, Nordalliansen, rykket inn i hovedstaden. Husene der funnene ble gjort skal ha vært preget av å være forlatt i all hast.


Bakgrunn: Amnesty kritiserer USA (16.01.2002)
Siste saker:

 
DEBATT
10 SISTE NYHETER
Copyright NRK © 2009  -  Telefon: 815 65 900  -  E-post: info@nrk.no