Ring meg, kanskje?
Carly Rae Jepsens “Call Me Maybe” er i ferd med å bli litt av et fenomen på nettet.
Selv om den ikke stod på lista over hvilke melodier som har potensial til å bli årets store sommerhit, er det nok mange som vil argumentere for at Carly Rae Jepsens “Call Me Maybe” allerede er akkurat det.
Den er allerede en stor radiohit i Norge og har klistra seg til hjernebarken hos mange. Og i tillegg til å være en populær låt har den også fått kultstatus i andre sammenhenger.
- Se flere morsomme videoer: Slik kan det også gjøres…
Låta, som av mange trolig vil karakteriseres som enkel og full av klisjeer, har en fengende melodi som mange liker å synge med på. Dette har resultert i en rekke videoer av folk som synger med på ”Call Me Maybe”.
Fenomenet startet med at Justin Bieber la merke til låta og falt pladask. Dette førte til en video der Bieber sammen med kjendisvenner som blant andre Ashley Tisdale og Selena Gomez synger med.
Se videoen her:
Oppmerksomheten rundt Carly Rae Jepsen-låta blei antagelig heller ikke noe mindre av at Katy Perry og venner laget en egen «lip sync»-versjon av videoen:
Etter dette er det blitt laget et utall versjoner av denne typen videoer. Fans over hele verden er blitt inspirert og fenomenet sprer stadig om seg.
Her har nettstedet Popdust klippet sammen 75 versjoner til én video:
En av videoene som har fått mer oppmerksomhet enn andre er en versjon der en rekke Miss USA-kandidater, sammen med eieren av konseptet – Donald Trump, synger med på låta:
Et baseball-lag fra Harvard har imidlertid fått mye mer oppmerksomhet for sin videoversjon. Over 11 millioner har sett den «velkoreograferte» bussturen:
Den siste tilveksten til lista over folk som synger med er USAs president, Barack Obama:
Dama bak låta, Carly Rae Jepsen, er kanadisk og kom på tredjeplass i den femte sesongen av Idol i Canada. Hun debuterte med albumet Tug of War i 2008, men har fått sitt store gjennombrudd med singelen “Call Me Maybe”, som har gått til topps på listene i en rekke land.
Dette er videoen til den originale versjonen av ”Call Me Maybe”:
Hva blir det neste?
Tags: Ashley Tisdale, Barack Obama, Call Me Maybe, Carly Rae Jepsen, Donald Trump, Justin Bieber, katy perry, Selena Gomez
Del "Ring meg, kanskje?"
-
http://www.nrk.no/mp3/?p=10410 Ringes? « NRK mP3 – Alltid musikk – Aldri reklame
-
http://pappmaskin.no Morten Skogly
-
http://pappmaskin.no Morten Skogly
-
Anonym
-
Jørgen Heier
-
Jørgen Heier
-
Jørgen Heier
-
Anonym
-
Anonym
-
http://twitter.com/fetmenfattet fetmenfattet
-
Neo
-
http://twitter.com/vonsorgenfri Christian Jørgensen
-
http://twitter.com/vonsorgenfri Christian Jørgensen
-
http://www.facebook.com/profile.php?id=893130351 Matias Buenaventura
-
http://www.nrk.no/lydverket/call-me-maybe-hedres-med-massiv-coversamling/ NRK Lydverket » “Call Me Maybe” hedres med massiv coversamling
-
http://www.nrk.no/lydverket/har-hun-laget-arets-beste-video/ NRK Lydverket » Har hun laget årets beste video?

