skilleToppbanner: Store studio denne ukaskilleStemmer fra arkivetskille_slutt
Store Studio 3_1_banner
Her er du: NRK.no > Programmer > TV-arkiv > Store Studio
er nettredaktør.
Adr. Store Studio
RT32, 0340 Oslo
Tel 2304 2458
Tips oss:
Kom og se på oss:
Tel 2304 2166

 

Electrotrash fra Zuma

Alexander Stenerud og Henrik Njaa er Zuma. Varemerket til duoen er velkledd, rosafisert synthpop.

Publisert 30.01.2003 15:02. Oppdatert 15.05.2003 13:40.
SE OGSÅ:
  • Unorske Zuma  Sak fra NTB/Kveldsåpent på NRK P1 tirsdag 04.02. kl. 12.45
ALT OM:
Med den kjipe merkelappen "homsepop" i bagasjen klarte duoen på overraskende vis å ende som årets mestselgende debutanter i 2001. 17 000 nordmenn kjøpte ”Juno” og falt for den rosafiserte synthpopen til disse velfriserte herrene.

Henrik Njaa (øverst) og Alexander Stenerud i Zuma.

Mer organisk

Men de to har holdt på lenger enn som så. Våren 1996 ble første Zuma-låt, "As It Was", festet til plate, nærmere bestemt NRK Petre-utgivelsen "Poprush Vol. 1". Zuma sto også bak musikken til TV-serien Lekestue, som gikk på NRK1 våren 2001.

I Februar 2003 kom albumet "Rainbow". Nok en gang et radiovennlig og velpolert album med klare innslag av tidsriktig electroclash. Duoen kom til Store Studio med levende musikanter og skapte en mer organisk pakke enn de tidligere oppnådde med sin preprogrammerte dat-komp.

Den nye vinen

Mange vil dessuten huske Alexander fra de utallige spaltemeter som ble skrevet om Ari Behns besynderlige brorskap "den nye vinen". Alexander var en av de unge illsinte som i følge legenden levde fra rødvinsglass til pilleglass og likte å bråke på Theatercafeen. I alle fall når de en sjelden gang hadde råd.

Men dette snakka vi ikke om i Store Studio. Vi bare hviska litt om det på bakrommet...

LENKER
Zuma.no Offisiell hjemmeside
Siste saker:

 
SENDETID
Mandager
kl 23.10 på NRK1.
Reprise tirsdager
kl 20.05 på NRK2.
Debatt:
FOTOALBUM
10 SISTE STORE STUDIO
Copyright NRK © 2008  -  Telefon: 815 65 900  -  E-post: info@nrk.no