SE OGSÅ: |
|
 |
ALT OM: |
|
Av
Per Sundnes
Sharleen Spiteri fra det skotske bandet Texas er selve personifiseringen av det engelske uttrykket "It-girl". Hun er en av de som "alle" vil ha på motevisninger, gallerier og ikke minst fester i London. Hennes androgyne utseende har gjort henne til en pin-up for både homofile og glossy magasiner.
 |
Sharleen Spiteri - "it-girl" selv i joggedress. |
"Ta en Texas"
Virkelig kredibilitet fikk eks-frisøren da selveste Wu Tang Clan ville remixe en låt for henne. Hun er bestevenninne med Stella McCartney og Sadie Frost og ofte sett sammen med Madonna.
I Norge er hun mer kjent som "one-man"-bandet Texas. "Å ta en Texas" er blitt et skjellsord blant norske band som ikke vil at frontfiguren i et band skal få, eller ta, all oppmerksomhet, spesielt hvis hun er en vakker kvinne. Sharleen har nemlig elimenert gutta i bandet og opptrer alltid alene på bilder og i videoer. Men i den kreative prosessen og på turné får gutta være med.
Ny plate
Nå er den virkelige skotske dronninga klar med "Careful What You Wish For". Texas har denne gangen fått med seg en imponerende liste samarbeidspartnere, blant dem Trevor Horn, Guy Chambers (Robbie Williams), Suncycle, Kingbird og Spike Stent.
Sharleen har en tråd rundt håndleddet, noe bestemora mi pleide å bruke mot gikt. For noen uker siden snakket vi om kabbala i Store Studio, og det kan jo hende Madge har satt religionsgriller i hodet på henne. Dette ville jeg til bunns i. Se intervjuet og finn ut om jeg kom noen vei med det.