Resultater skøyter kortbaneResultater fra skøytenes kortbaneøvelser for kvinner og menn. Publisert 08.02.2002 11:30. Oppdatert 24.02.2002 05:26.5000 m stafett menn, lørdag 23.februarGull: Canada 6.51,579 (Mathieu Turcotte, Francois-Louis Tremblay, Marc Gagnon, Jonathan Guilmette),
Sølv: Italia 6.56,327 (Nicola Franceschina, Nicola Rodigari, Fabio Carta, Maurizio Carnino),
Bronse: Kina (Li Jiajun, Feng Kai, Li Ye, Guo Wei),
4) USA 7.03,926 (Ron Biondo, Apolo Ohno, Rusty Smith, Daniel Weinstein), 5) Japan 7.19,893 (i B-finale; Takafumi Nishitani, Satoru Terao, Yugo Shinohara, Takehiro Kodera), 6) Australia 7.45,271 (i B-finale; Alex McEwan, Stephen Lee, Steven Bradbury, Andrew McNee), 7) Belgia (disket i B-finale; Pieter Gysel, Simon Van Vossel, Ward Janssens, Wim De Deyne).
Sør-Korea var siste deltaker, men ble disket i kvalifiseringen tidligere i lekene.
500 m menn, lørdag 23.februarGull: Marc Gagnon, Canada 41,802,
Sølv: Jonathan Guilmette, Canada 41,994,
Bronse: Rusty Smith, USA 42,027,
4) Feng Kai, Kina 42,112, 5) Satoru Terao, Japan 42,219, 6) Kim Dong-Sung, Sør-Korea 42,076 (i B-finale), 7) Wim De Deyne, Belgia 42,961 (i B-finale).
31 utøvere fikk plassering i kvalifiseringen.
1000 m kvinner, lørdag 23.februarGull: Yang Yang (A), Kina 1.36,391,
Sølv: Ko Gi-Hyun, Sør-Korea 1.36,427,
Bronse: Yang Yang (S), Kina 1.37,008,
4) Marie-Eve Drolet, Canada 1.37,563, 5) Jevgenija Radanova, Bulgaria 1.34,702 (i B-finale), 6) Choi Eun-Kyung, Sør-Korea 1.34,808 (i B-finale), 7) Chikage Tanaka, Japan 1.35,125 (i B-finale), 8) Alanna Kraus, Canada 1.35,642 (i B-finale).
27 utøvere fikk plassering i kvalifiseringen.
1500 m, menn, onsdag 20.februar:Gull: Apolo Ohno, USA 2.18,541
Sølv: Li Jiajun, Kina 2.18,731
Bronse: Marc Gagnon, Canada 2.18,806,
4) Fabio Carta, Italia 2.18,947
5) Bruno Loscos, Frankrike 2.19,587
6) Rusty Smith, USA 2.27,155 (i B-finale)
7) Guo Wei, Kina 2.27,376 (i B-finale)
8) Cees Juffermans, Nederland 2.27,611 (i B-finale)
9) Martin Johansson, Sverige 2.28,559 (i B-finale)
10) Steven Bradbury, Australia 2.28,604 (i B-finale)
11) Miroslav Bojadjijev, Bulgaria 2.29,307 (i B-finale), 12) Kim Dong-Sung, Sør-Korea (disket i A-finalen).
3000 m stafett, kvinner, onsdag 20.februar:Gull: Sør-Korea 4.12,793/v-rek. (Choi Min-Kyung, Joo Min-Jin, Park Hye-Won, Choi Eun-Kyung)
Sølv: Kina 4.13,236 (Sun Dandan, Wang Chunlu, Yang Yang A, Yang Yang S)
Bronse: Canada 4.15,738 (Alanna Kraus, Marie-Eve Drolet, Amelie Goulet-Nadon, Isabelle Charest)
4) Japan 4.21,107 (Chikage Tanaka, Yuka Kamino, Ikue Teshigawara , Atsuko Takata)
5) Italia 4.20,014 (i B-finale; Marta Capurso, Mara Zini, Evelina Rodigari, Marinella Canclini)
6) Bulgaria 4.20,703 (i B-finale; Jevgenija Radanova, Marina Georgijeva, Anne Krasteva, Daniela Vlajeva)
7) USA 4.20,730 (i B-finale; Julie Goskowicz, Caroline Hallisey, Amy Peterson, Erin Porter)
8) Tyskland 4.22,222 (i B-finale; Yvonne Kunze, Christin Priebst, Ulrike Lehmann, Aika Klein).
1000 meter, menn, lørdag 16.februarGull: Steven Bradbury, Australia 1.29,109
Sølv: Apolo Ohno, USA 1.30,160
Bronse: Mathieu Turcotte, Canada 1.30,563
4) Ahn Hyun-Soo, Sør-Korea 1.32,519
5) Kim Dong-Sung, Sør-Korea 1.35,582 (i B-finale)
6) Fabio Carta, Italia 1.35,589 (i B-finale)
7) Naoya Tamura, Japan 1.35,823 (i B-finale)
8) Li Jiajun, Kina (disket i A-finale)
29 utøvere fikk plassering i kvalifiseringen.
500 m, kvinner, lørdag 16.februarGull: Yang Yang (A), Kina 44,187
Sølv: Jevgenija Radanova, Bulgaria 44,252
Bronse: Wang Chunlu, Kina 44,272
4) Isabelle Charest, Canada 44,662
5) Caroline Hallisey, USA 44,679
6) Alanna Kraus, Canada 44,930 (i B-finale)
7) Choi Eun-Kyung, Sør-Korea 45,383 (i B-finale)
8) Mara Zini, Italia 45,494 (i B-finale)
9) Joo Min-Jin, Sør-Korea 46,893 (i B-finale)
1500 m, kvinner, onsdag 13.februarGull: Ko Gi-Hyun, Sør-Korea 2.31,581
Sølv: Choi Eun-Kyung, Sør-Korea 2.31,610
Bronse: Jevgenija Radanova, Bulgaria 2.31,723
4) Yang Yang (A), Kina 2.31,791
5) Alanna Kraus, Canada 3.05,002
6) Marie-Eve Drolet 2.31,203 (i B-finale)
7) Chikage Tanaka, Japan 2.31,479 (B-finale)
8) Christin Priebst, Tyskland 2.32,442 (B-finale)
9) Mara Zini, Italia 2.32,513 (B-finale)
10) Nina Jevtejeva, Russland 2.32,666 (B-finale)
11) Stephanie
Bouvier, Frankrike 2.32,673 (B-finale)
12) Yang Yang (S), Kina (disket i A-finale).
Choi satte verdensrekord i semifinalen med 2.21,069.
27 utøvere fikk plassering i kvalifiseringen.
Siste saker:
|