Cahtrine Grøndahl er en sjelden type menneske. Hun er en poet som er god til å snakke om seg og sitt. Mange flotte taleflommer fra lyrikerens munn har fått sildre frem foran NRKs mikrofoner.
Cathrine Grøndahl har høstet - ja, riktig - lovord for diktsamlingen "Lovsang".
I Ordfront fra 8. august 2001, hvor vår eminente prosjektleder Ales Ree var programleder, var temaet strafferett og litteratur.
- Det er mange litterære elementer i en straffesak, og det er lett å blande inn fiksjonen. Men det er viktig at det er markerte forskjeller.
 |
Cathrine Grøndahl blander jus og poesi. Blant annet derfor er hun gjest i Store Studio. |
I enkelte straffesaker går det så langt at det til slutt er vanskelig å skille fiksjon og virkelighet fordi spekulasjonene går så langt. Da må man stoppe opp og huske på at en straffesak dreier seg om levende mennesker, ikke litterære figurer, sier Cathrine Grøndahl i radiointervjuet.