SE OGSÅ: |
|
 |
ALT OM: |
|
Carola og Jan Teigens skal formidle stemningen i det grønne rommet i Grand Prix i morgen. Der sitter alle forventningsfulle artister og venter på avstemningen. Carola kommer nok til å kjenne igjen den sitrende spenningen i dette rommet. Selv har hun deltatt 2 ganger i den internasjonal finalen. Carola slo gjennom da hun havnet på 3. plass som 16-åring med låta "Främling". I 1991 vant hun med "Fångad av en stormvind".
I disse dager er Carola aktuell med albumet "Sov på min arm". Hun har sunget inn svenske barnesanger, som nok er kjente og kjære for mange nordmenn også. Carola forteller at platen først og fremst henvender seg til voksne, men at sønnen Amadeus er glad i melodiene, han også.
Carola forteller også litt om livet som alenemor og hvordan det er å bli singel igjen etter et langt samliv med norske Runar Søgaard.
Arve Juritzen dukker opp i kveldens sending for å snakke om det programmet som har blitt tidenes mest kontroversielle, Big Brother, allerede før premieren på TV Norge søndag kveld. Per Kristian Foss og Hans Olav Fekjær skal debattere om hvorvidt prisene på alkohol bør senkes i Norge, og hva som blir konsekvensene av billigere vin. Mannsforskeren Øystein Gullvåg Holter skal snakke om menn og likestilling og Live Bressendorf Lindseth er spesialist i løgn og skal fortelle litt om hvordan vi kan avsløre folk som lyver.