skilleUnderholdning: Monsen (trippel)skille_slutt
reiseradioen_3_1_banner
Her er du: NRK.no > Programmer > Radio > Reiseradioen
Sendes på NRK P1
0905-1100
Hver dag fra 14/6!

Tips oss:
815 21 999
eller
eller send SMS
merket RR
til 1987
(koster kr. 5,-)

Svar på
Sommer- konkurransen:
815 20 200
eller send SMS
VG (nummer på riktig alternativ)
til 1960

Prosjektleder for
Reiseradioen

Prosjektsjef for Radiounderholdning og Nett Underholdning

 
Sondre Lerche i Reiseradioen:

Mestrer gitaren, bommer på ringer

Han gjør suksess i USA og er lykkelig nygift, men alt lykkes han likevel ikke med. Da Sondre Lerche prøvde Reiseradioens ringspill sto han igjen med sesongens dårligste score: null poeng.

Publisert 22.07.2005 11:57.
LYD OG VIDEO  Lyd Video
Hjelp | Mer lyd og video
- Men jeg traff nesten et par ganger, prøver 22-åringen å forsvare seg med. Uten å få noen poeng av den grunn.

Ny turné, nye låter

I musikkringen går det imidlertid langt bedre for Sondre. 30 nye låter er skrevet for et kommende album, og sommeren preges av hektisk turnering Norge rundt.

Han har allerede mange konserter bak seg, og til helga venter både ”Føling i fjæra”-festivalen og turnéåpning på Rockefeller sammen med kompis Julian Berntzen. Hvor de skal stå på scenen sammen og spille hverandres låter.

- Vi skal turnere i et par uker, og jeg gleder meg stort, sier Lerche som også prøver å feriere litt innimellom sommerslagene i Norge sammen med kona Mona Fastvold. De traff hverandre under innspillingen av videoen til hans låt ”Days That Are Over”, og giftet seg for drøye to uker siden.

- Det er fint å være gift, smiler Sondre bekreftende og styrer behendig utenom mer snakk fra den private sfæren.

Turnert med Costello

Da snakker han heller om Elvis Costello, som han har turnert USA sammen med.

- En fantastisk opplevelse. For meg er han den aller største, og jeg ble ikke mindre fan etter å ha turnert sammen med ham en måned, kommenterer Sondre som det siste halvåret har bodd i New York.
Og som kan glede seg over at ”the wiz kid” fra Bergen er i ferd med å bli etablert der borte.

- Jeg har vært mye og turnert mye i USA de siste årene, og det merker vi resultatene av nå. Jeg har fått et publikum, og da er det viktig å pleie dem med flere konserter og liknende, sier Sondre til Reiseradioen.



Verdenspremiere i Reiseradioen

For tida pleier han altså sitt norske publikum, og til høsten starter han innspillingen av sitt tredje album.

- Jeg har allerede skrevet mange nye låter, og håper å ha plata klar over nyttår en gang. Det er naturlig nok litt tidlig å si noe om hvordan den blir, men målet er å lage en litt mer rocka og direkte plate, sier Sondre Lerche og spenner på seg gitaren.

Og byr Reiseradioens lyttere på verdenspremiere på en av de nye låtene, ”After All”.

Tilrettelagt for nettet av Leif Gjerstad























 

Nettradio

DIALEKTKÅRINGEN

Dialektkåringen

Det ble Valdres som til slutt gikk av med seieren i den store dialektkåringen.
BADETEMPERATURER

BADETEMPERATURER

Sjekk med Reiseradioen før du går i vannet.
VÆRET

VÆRET

Sommerværet, dag for dag.
POLLENVARSEL

POLLENVARSEL

Få oversikt over pollenforholdene.
TRAFIKK

TRAFIKK

Oppdatert trafikkinformasjon fra NRK.no Trafikk.
ESKORTETJENESTEN

ESKORTETJENESTEN

Redningsselskapet yter som vanlig service for feriefolket.
ARRANGEMENTER

ARRANGEMENTER

Arrangementene florerer nå i høysesongen for festivaler.
REISERADIOEN PÅ NETT

REISERADIOEN PÅ NETT

Nettradioen sender også Reiseradioen.
SISTE ARTIKLER
Copyright NRK © 2008  -  Telefon: 815 65 900  -  E-post: info@nrk.no