Samleside: ARKIV - P3 NÅ 2003/2004 |
Nå kan folk under 18 år også ringe billig. Det har kommet kontantkort som er billigere enn vanlig mobilabonnement.
Har du nyhetstips eller en god historie? Si i fra til oss! Vi trenger hjelp fra deg.
I år blir det ikke noe av den populære Sommerparaden i Oslo. Paraden klarer ikke å stable arrangement på beina uten mer støtte fra byrådet.
- Dette er helt koko! De har drevet med spaning på meg, sier Kristopher Schau
- Det skal være ulovlig å kalle ei jente for hore. Det mener Ingrid Fiskaa, leder i Sosialistisk ungdom
Jaa9 og Onkl P er signa av det lille plateselskapet til Christer Falck, C+C records, etter at flere store selskap har jakta på en kontrakt med dem.
Mobilforsikring er penger ut av vinduet! Eksperter mener du bør holde deg unna forsikringsavtalene til mobilselskapene.
Sår i rumpa uten do-papir? Savner du aviser? Hvor er brusen og ølen? Diskuter streiken!
Kristopher Schau kan være på vei tilbake på NRK Petre for å lage programmet "Et Norge i krig". Alle detaljene er ennå ikke helt klare.
Har du Chess King-abonnement betaler du nesten 1000 kroner på forhånd. Sier du opp etter to måneder får du ikke en krone tilbake!
I dag kom dansk P3 til Oslo for å levere flere lastebillass med dopapir til streikeramma nordmenn.
Shabana Rehman oppfordret alle kvinner til å gå ut og løfte en mann i dag - og Marte og Ellen gjorde som hun sa. Se bildene
Det ligger millioner av gamle og farlige mobiltelefoner rundt i norske hjem. De utgjør en stor miljøtrussel, sier Naturvernforbundet, som vil ha pant på mobiltelefonene.
- De må ha sett for mye politifilm, sier professoren til politistudentene som vil ha mer tunge skytevåpen.
Konkurransen mot Platekompaniet ble for stor. Musikk- og spillkjeden Akers Mic er konkurs!
Russejentene angrer: Russejentene fra Oslo trekker seg fra pornoavtalen med Rocco.
- Det er mange som har reagert sterkt på dette, sier en av jentene til Petre NÅ.
Øyafestivalen er sure etter at Oslo kommune gir dem 100 000 mindre enn i fjor.
Det blir ingen norsk programleder i MTV. Tre nordmenn var blant favorittene, men MTV valgte Axel fra Finland.
Homofile som blir utsatt for vold tør sjelden å si fra om det, tror LLH. Nå vil de finne ut hvor stort problemet er.
Organisasjonen AlkoKutt vil stoppe ølkranene i skibakkene. De er redd for at folk skader seg under rusa skikjøring.
Advarer mot benskjørhet: Flere hundre anorektiske tenåringsjenter som mister mensen, kan ødelegge skjelettet sitt etter kun fire månder med mens-tap.
Noora røyk ut av VG-lista etter bare to uker. Plateselskapet hennes har brukt masse penger på plata og er skuffa.
Skjult kamera: En vekter gikk løs på narkomane i en parkeringskjeller i Oslo. Han visste ikke at han ble filmet av skjult kamera. - Dette er ikke grovt, sier leder i vaktselskapet.
Hvilke avtaler er på gang etter Bylarm i Bergen? Petre Nå gir deg oversikten.
Debatt om gruppesex! Club 4-Krogstad vil sette norgesrekord i gruppesex og møter Høyres Linda Cathrine Hofstad.
De jobber gratis, men samtidig som kvaliteten stiger, krever folka bak å få skikkelig betalt. Men plateselskapene vil ikke punge ut.
En stille revolusjonEtter at artister som Sondre Lerche, Thomas Dybdahl og Kings Of Convinience har gjort det bra, er det i ny norsk musikk en boom av såkalte singer-songwriter-artister.
Petre NÅ har fått tilgang til e-postene som 35-åringen sendte til han som utgir seg for å være en 14 år gammel jente.
KRIPOS etterforsker nå en 35 år gammel mann etter tips om at han skal ha kjøpt sex av 14 år gamle jenter etter møte på nettsted.
Unge pinsevenner slår tilbake mot kritikken av Pinsebevegelsen etter Knutby-drapet!
Vi bruker mer amfetamin, men på en sunnere måte enn før, mener utelivsfolk. Politiet beslaglegger mye mer enn tidligere.
Spar 12.000 kroner på studielånet: Er du en av dem som bandt studielånsrenta på 7,6 prosent fordi ekspertene sa det var lurt? Fortvil ikke! Petre NÅ viser deg hvordan du kvitter deg med fastrenta.
Snusen blir vinneren når røykeloven kommer. Allerede har egne snus-kjøleskap begynt å dukke opp på barer i Oslo.
Klubbdrivere i Oslo spår ulovlige nachspielklubber og en tøff jobb for kontrollørene når verdens strengeste røykelov trer i kraft 1. juni.
Reisebransjen vil tredoble avbestillingsgebyrene på charter-turer.
Houseparty og grungen! 90-tallet er tilbake på godt og vondt.
Livsfarlig sexdop smugles med danskebåten. Hjertekrampmedisinen, populært kalt "Poppers", er utbredt som sexdop i det norske homsemiljøet.
Hva skal kronprins Haakon snakke om i nyttårstalen? Du kan hjelpe!
Pensum med Jay-Z og 50 Cent: For første gang i Norge tar teologistudenter eksamen i hip hop.
Ungdom mot EU er forbanna på nytt brettspill! - Brettspillet Monopol Europa er EU-propaganda, mener Maria Wahlberg.
John G. Bernander og NRK-ledelsen stopper Are og Odins juleaksjon.
Uskyldig søk på nettet kan føre deg til grov porno! Ordet "fjortis" brukes av stygge sex-sider.
300 plakater med teksten "Ikke mobb Michael Jackson!" ble hengt opp i helga i Oslo.
Tvinger fjortiser til sex! I låta "Råne" provoserer Fremmed Rase på seg unge jenter og gamle feminister.
Nettshoppere protesterer mot toll for å handle på nettet, har samlet inn tusenvis av underskrifter.
Selskapet Apple bruker Röyksopps hit-låt "Eple" som bakgrunnsmusikk i det nye operativsystemet sitt.
Det er ikke de med flest sex-partnere som får klamydia. De som får det har rett og slett bare uflaks!
Flere taxisentraler garanterer at du får en hvit sjåfør hvis du ikke ønsker at innvandrere skal kjøre deg. Dette er stikk i strid med loven.
Hele Norges ungkar Max Marius Almås er på kjærlighetsferie i New York sammen med sin nye flamme, Ida.
For å føle seg levende: Monica Jungnikel (24) har kutta seg selv med barberblad siden hun var 16 år. Unge mennesker strømmer til sykehusene med selvskadeproblemer.
Rånere vs. rappere! Løten-rapperen Espen RFL er politianmeldt for en låt om to rånere fra det lille stedet i Hedmark. Det har kommet dødstrusler både den ene og andre veien.
Engelske aviser advarer mot seksuelt krevende norske jenter.
- De er en utfordring, sier britiske Mark.
- Politiet skaper flere ny-nazister! Kampanjen til Politiets sikkerhetstjeneste mot oss gir oss bare massevis av gratisreklame, sier Vigrid-talsmann Thorgrim Bredesen.
En kjent norsk rapper er tiltalt i en av Norges største narkosaker. Han skal ha frakta store mengder narkotika.
Jonas Alsaker Vikan (21) fra Trondheim lever av å ta livet av av sine fiender i dataverden.
Bare de mest sexy damene fikk sjansen til å komme nær hiphopguruen på nachspielet. Få slapp inn på hotellrommet.
Med en tom Pringles-boks, et lite kort og en bærbar PC kan du koble deg opp på internett helt gratis.
Sykler du i fylla er det stor sjanse for at du tryner og skader deg skikkelig! Nå slår legene alarm!
- Vi kan komme til å drepe unger! sier politiet i Danmark. Politiet rykker ut mot ungdom med softguns.
Salget av softgun har tatt helt av i Norge! Lekevåpnene, som ser helt ekte ut, har blitt kjempepopulære i det siste. Det skaper problemer for politiet.
Jo mer Coca Cola elevene drikker på skolen, jo mer penger blir det til klasseturen! I USA er det sånn.
"Bajsbombaren" pakker inn bæsj før han gjemmer seg og venter på at noen skal kjøre over og utløse bomben.
Nytt program? Channel 4 i England skal lage sexreality-TV. - Dette bør vi ha i Norge også, sier sexekspert. Rodney fra Big Brother vil være med.
Petre NÅ avslører: Leier ut gratis hybler for å få sex!
- Dette er prostitusjon, sier Leieboerforeninga.
Det svenske politiet jakter på en morder. Men hvem er det de egentlig leiter etter? Petre NÅ har spurt en psykolog
Livet blir bedre med cannabis, sier MS-pasient, som røyker hasj for å slippe smerter.
Etter flere medieoppslag og skandaler har Equicez-rapperen Cast har fått nok av livet som rusa.
Petre NÅ avslører: Petre NÅ avslører at den norske suksessfilmen Buddy bryter loven.
Valg 2003 Petre NÅ følger tre unge kandidater i serien Valget - kampen om makta. Neste ut er Daniel Siraj fra Oslo og KrF.
Valg 2003 Petre NÅ følger tre unge kandidater i serien Valget - kampen om makta. Neste ut er Ellen Øseth fra Tromsø og SV.
Valg 2003 Petre NÅ følger tre unge kandidater i serien Valget - kampen om makta. Først ute er Carl I. Hagens gullgutt Kristian Dahlberg Hauge fra Trondheim.
|