Her er du: NRK.no > Programmer > Radio > Musikkmisjonen
SISTE SAKER
LYD & VIDEO
KONTAKT
upunkt@nrk.no
Red: Nina Nordbø
hvit pixel 1 x 1
Aages Topp 5 - fra 2001
Dette er de fem platene jeg har brukt desidert mest tid på i år. Og jeg blir ikke lei. For noen fantastiske plater!

1. Xploding Plastix - Amateur Girlfriends go proskirt agents

Jens Petter og Hallvard har laget et mesterverk med samplebasert Ninja-jazz-elektronika. Dette er ei plate med stemninger og melodier og rytmer som både får fart i dansefoten og hårene på kroppen til å reise seg.




2. Low - Things we lost in the fire

Et helt ubeskrivelig sårt og nydelig album. Og stille. Vakrere - og stillere - kan det nesten ikke gjøres.




3. St. Thomas - I'm coming home

Hva skal jeg si? Thomas, tusen takk! Du gjorde år 2001 til et enda bedre sted å være.




4. Daft Punk - Discovery

Denne har jeg hørt så mye, både hjemme og hos andre, at jeg egentlig burde hate den som pesten. Men det gjør jeg ikke. Daft Punk tar alle de kjipe 80-tallsklisjeene og gjør dem kule, og jeg blir ikke lei. Ultrafengende, megamelodisk, superspenstig, mutert discohouseelektronika. One more time!



5. Mogwai - Rock Action

Mine favorittskotter innfridde virkelig, men det skal sies at sambygdinger Arab Strap lagde et nesten like bra album med "The Red Thread".


Publisert 21.12.2001 13:55 - Oppdatert 13.08.2002 12:26


hvit pixel 1 x 1

petre_gronn_bakgrunn768
Hva ble spilt på P3?
Vi legger ut alle spillelistene på nettet.


hvit pixel 1 x 1
Are og Odin
Siste lydkutt fra Are og Odin:
hvit pixel 1 x 1
Siste lydkutt fra Kyrre
kyrre
Copyright NRK © 2008  -  Telefon: 815 65 900  -  E-post: info@nrk.no