Pleier du å kjøpe denne?
Eller denne?
Valget har mye å si for lommeboken din.

En krone spart er en krone tjent

Det lønner seg å kutte kyllingen og koke grøten selv.

«Alt» har blitt dyrere. Også mat. Men hvor du handler og hva du kjøper har mye å si.

«Mange har vært litt løsslupne fordi flere har hatt god råd. Men nå ser vi behovet for å få ned kostnadene der vi kan. »

Cecilie Tvetenstrand, forbrukerøkonom i Storebrand

Et godt sparetips er å velge vekk varer som er ferdiglaget og ferdigkuttet.

Vi har samlet noen eksempler, basert på cirkapriser.

Glad i risengrynsgrøt? Grøtris og melk er langt billigere enn ferdig grøt.

Koker du grøten selv, koster én porsjon cirka 7 kroner. Ferdig grøt koster cirka 40 kroner for én porsjon.

Det er nesten seks ganger dyrere.

– Det er mye å spare på å bli mer bevisst og prioritere hardere, sier forbrukerøkonom Tvetenstrand.

Det er også mulig å kjøpe billigere grønnsaker. Agurk fra en dagligvarekjede koster cirka 20 kroner.

Agurk kjøpt på en internasjonal matbutikk koster rundt 15 kroner. Forskjellen er på cirka 33 prosent.

Ris er en annen vare der prisen varierer mye. Ett eksempel: Ris i porsjonspakker (boil in bag) kan koste nærmere 90 prosent mer enn ris i en kilopakke.

Nicol McCrossan velger boil in bag-ris og ferdig kuttet kylling når han handler. – Jeg visste ikke at prisforskjellene var så store, sier han.

Mange skylder på dårlig tid. Forbrukerøkonom Tvetenstrand har et innspill:

– Hvis du planlegger innkjøpene og går sjeldnere i butikken, kan du bruke den oppsparte tiden til å lage eller kutte maten selv.

Økonomiprofessor Ola Grytten ved Norges Handelshøgskole innrømmer at også han går for de enkle løsningene av og til.

– Men det er forskjell på én handel og 100 handler. Folk tenker ikke over hvor mye de kan spare i det daglige.

Grytten råder folk til å se på kilopris og på den måten velge det billigste alternativet.

– Dette var mye vanligere før. Nå kan du bruke mobilen til å regne ut hva som er billigst. Ikke bry deg om at folk i butikken kanskje ser rart på deg.

Dette brettet inneholder 30 egg. Pris per egg blir rundt 2,30 kroner.

Egg i en kartong med seks egg koster cirka 4 kroner per egg.

Safi Noorzaman og familien spiser egg til frokost nesten hver dag. Derfor kjøper han alltid brett med egg, og sparer mye på det.

– For mange er hverdagen tettpakket med jobb og aktiviteter. Da frister det å velge mer lettvinte løsninger, sier siviløkonom Kjersti Grønseth, som står bak @forbrukerfrue på sosiale medier.

Dette er hennes beste tips:

«Planlegg handlingen, lag ukemenyer, og sjekk kiloprisen på varene. Og hold deg til handlelista!»

Kjersti Grønseth, siviløkonom

En juicekartong med skrukork koster rundt 22 kroner for en liter. Men alternativet er mye rimeligere.

Juice fra konsentrat i kartong som må klippes opp, koster omtrent 7,30 kroner per liter.

Tvetenstrand har regnet på det, og slår fast: Hvis du er bevisst kilo- og literpris og velger bort ferdig pakkede og kuttede varer, kan du omtrent halvere utgiftene dine til mat.

«Jeg visste det var mye å hente, men ikke så mye. Jeg måtte gå over regnestykkene flere ganger. Det er virkelig snakk om store summer. »

Cecilie Tvetenstrand, forbrukerøkonom

Hun tror mange av oss vet veldig godt at de enkle løsningene er dyrere.

– Men vi vet jo også at vi burde trene og spise sunt. Noen ganger trenger vi bare en påminnelse.

Foto og tekst

Øystein Otterdal og Lise Marit Kalstad
Ansvarlig redaktør: Vibeke Fürst Haugen
Nettsjef: Hildegunn Soldal