MusikkMisjonen 20.01.2003
The White StripesDen dynamiske duo, Meg og Jack White er i hovedstaden! The White Stripes ble allemannseie i løpet av 2002 og før noen rakk å si minimalist-rock ble gitar -og tromme-bandet et av klodens heteste merkevarer. Nå er de straks klare med nytt album og kommer til MusikkMisjonen for å tegne & fortelle.
Konsert: Aimee MannHun ble først kjent for verden gjennom 80-talls bandet Til Tuesday, men for ti år siden ga hun ut sitt første soloalbum. Her viste hun fram en betydlig mer melankolsk side av seg selv enn tidligere og kritikerne jublet. Hun blomstret på ny opp da hun ble Oscar-nominert for musikken til filmen Magnolia og har siden levert to flotte album. Aimee Mann besøkte Quartfestivalen i sommer og den konserten får du i kveld.
The Teenage IdolsScandinavian Rawk flyr fortsatt høyt og svenskene ligger såvidt i tet. Et av de kommende stjerneskuddene kan være Teenage Idols. Møt rockerne i kveld.
Superstar DJ: Erlend MokkelbostErlend er sentral i det lovpriste punk/hardcore-bandet JR Ewing. Med albumet Ride Paranoia kom de på mange ti-på-topp-lister for fjoråret og nå er de nominert til både Alarm- og Spellemannpriser. I kveld er det Erlends tur til å ta med seg tre favorittlåter som vår Superstar DJ.
Publisert 20.01.2003 15:42
|