Grilldressen er sendt til rens, og mens vi venter på at den skal bli klar, pusser vi grillristen og koser oss med en bunke knallplater og:
Ai Phoenix har fått æren av å ha ukas album her i Petre, med den nye plata "Lean that way forever". Dette er Ai Phoenix' tredje album, og med det befester de sin posisjon som sikker leverandør av skakk og gjerne litt melankolsk kvalitets-pop. Og Ai Phoenix stikker like gjerne innom MusikkMisjonens studio i kveld for å prate litt med oss.
Rockebandet Camaros har den siste tida, og da særlig gjennom sin deltakelse på Zoom-turneen, utmerket seg som et fantastisk live-band. Ryktene går om utagerende spilling, nakenhet og en sinnsyk energi - og hvordan går det da når de skal feire utgivelsen av sin debut-plate? MusikkMisjonen var i alle fall til stede på gårsdagens release-party i Oslo.
Mer:
Camaros : Hør låta Crank
 |
Jaga Jazzist |
Jaga Jazzist tar London med storm. Da de spilte i London nylig fikk de kjempekritikker i de store britiske avisene. Hypen rundt norske artister vil visst ingen ende ta, og godt er det. Men om dette medfører flere solgte plater for Jaga Jazzist, gjenstår å se.
Les mer:
Jaga-suksess i London
Plater på nett før butikken
Indremisjonen skal i kveld prate om fenomenet med at musikk med store internasjonale artister er tilgjengelig på internett flere uker før platene er å finne i butikken. Hvordan havner musikken der? Er det dumt eller skadelig? Og i såfall for hvem? Og er det virkelig de nye låtene man får høre, og ikke bare noen lusne demoer? Kanskje har Asbjørn og Julie funnet fram noen virkelig eksklusive godbiter å spille også?
Også i kveld skal vi tilbake til 4. juli i fjor. Da sto The Dandy Warhols på scenen på Quart-festivalen. I går hørte du første del av konserten, i kveld får du andre og siste del av The Dandy Warhols nasjonaldagsfeiring.