Andersen satt i kommunestyret i Larvik kommune siden 2019. Hun var også en av medlemmene av formannskapet i kommunen.
– Veldig trist
Ordfører i Larvik, Erik Bringedal (H) sier det var forferdelig å få beskjed om dødsfallet.
– Det var veldig trist. Hun var en god politikerkollega og et godt menneske. Randi var en veldig hyggelig dame som kommer til å bli savnet av mange.
Randi Kristine Andersen har vært lokalpolitiker for Frp både på Nøtterøy og i Larvik. Hun ble valgt inn i kommunestyret i Larvik i 2019.
Foto: PrivatBringedal sier kommunen kommer til å markere dødsfallet ved neste møte i kommunestyret og formannskapet.
Gruppeleder for Frp i Larvik, Per Manvik sier det var fryktelig å få beskjed om dødsfallet. Han sier han nettopp hadde vært i møter sammen med Andersen.
– Det er helt ufattelig og fryktelig trist. Hun var en grundig politiker som ikke var opptatt av å fremheve seg selv, men hadde mye kunnskap.
Livet sto ikke til å redde
Det var tidlig på morgenen 17. mai at det begynte å brenne i eneboligen.
En person kom seg ut av boligen på egen hånd. Den andre som bodde i boligen, Randi Kristine Andersen, ble ifølge politiet erklært død på stedet av lege. Pårørende er varslet.
Deler av eneboligen var overtent da brannvesenet kom til stedet. Det var røykdykkere fra brannvesenet som fikk hentet ut kvinnen.
Tom Richard Skuggedal, innsatsleder i politiet sier at kriseteamet i kommunen er varslet.
Foto: Theodor Aasland Valen / NRKSlukket brannen raskt
– Nå vil det bli avhørt vitner som kan ha noe å bidra med i saken, og det vil bli gjort tekniske og taktiske undersøkelser på stedet, sier innsatsleder i politiet på stedet Tom Richard Skuggedal.
Brannvesenet fikk melding om brannen klokka 6.30. Klokka 7 meldte politiet at brannen var slukket.
– Det var overtenning på sørsiden av huset når vi ankom. Vi kom samtidig som ambulansen og fikk kontroll på den ene personen som var på vei ut av huset, sier Skuggedal.
Full fyr: Huset har stått i full fyr ifølge Sør-Øst politidistrikt.
Foto: Theodor Aasland Valen / NRKDet var personen som kom seg ut av boligen som varslet nødetatene. Mannen mottar behandling på sykehus.