Harald Langemyhr AS ekskluderes fra organisasjonen, det ble bestemt med 3/4-flertall.
Grunnlaget for utkastelsen er at medlemmene mener selskapet har skadet bransjens omdømme.
Det var etter en innstilling fra styret i Byggmesterforbundets lokalforening at saken ble behandlet på et medlemsmøte.
Les også:
Gikk gjennom rapport
Styret hadde i forkant av medlemsmøtet gjennomgått Arbeidstilsynets rapport og de tilsvar som er utarbeidet av Langemyhr. På dette grunnlaget innstilte styret på ekskludering av selskapets medlemskap i lokalforeningen.
Tidligere i vår avdekket Arbeidstilsynet alvorlige og systematiske brudd på arbeidsmiljøloven ved Langemyhrs virksomhet i Oslo. Et stort antall arbeidstakere var ofre for det tilsynet karakteriserer som sosial dumping.
Arbeidstilsynet har politianmeldt den bedragerisiktede byggmesteren.
- Har skadet bransjen
Byggmesterforbundet i Tønsberg mener Langemyhr har skadet bransjens omdømme, sier leder Kjartan Hansen.
- Ekskluderingen er gjort på bakgrunn av de disposisjoner som denne bedriften har gjort. De er ikke i våre medlemmers interesse, sier han.
Les også: