– Det her gidder jeg ikke, sa Rønning og gikk etter at landslagstrener Trond Nystad og de uttatte løperne hadde fått flere spørsmål om Northug.
LES: Northug går ikke 15-kilometeren
Vil snakke om seg selv
Han gikk med raske skritt, men ble stoppet av journalistene før han kom seg ut av rommet. Etterpå ble han værende og stilte i flere intervjuer.
– Jeg blir litt oppgitt over at vi skal stå her og svare om en som ikke er her og som har hatt en frustrerende start på OL. Vi kunne godt få snakke om oss selv, og så kunne dere tatt det andre i går, mente Rønning.
Foruten Rønning skal også Martin Johnsrud Sundby, Didrik Tønseth og Chris Jespersen gå fredagens renn.
LES: Svenskene fryder seg over Northug
– Årets høydepunkt
Rønning gleder seg til å komme i gang i OL.
– Jeg er fryktelig spent og nervøs. Jeg kjenner det kribler. Kroppen fungerer, og det er kun opp til meg selv. Har jeg en god dag, kan jeg gå fort.
– Dette er rennet du har blinket deg ut?
– Helt klart. Dette er årets høydepunkt og mål. Jeg gleder meg veldig til det, sa Rønning til NTB.
LES: Rønning hadde for store muskler
I tillegg til Martin Johnsrud Sundby og Eldar Rønning, går også Didrik Tønseth og Chris Jespersen fredagens 15-kilometer.
Foto: Larsen, Håkon Mosvold / NTB scanpix