NRK erfarer at Rosenborg har snakket med både Kjetil Knutsen og Milos Milojevic.
Rosenborg skal ha ny trener når Åge Hareide går av etter sesongen, og klubben har i lengre tid lett etter den riktige erstatteren.
At Bodø/Glimts suksesstrener er ønsket, har ikke vært noe hemmelighet. Nå kan også NRK erfare at klubben ser på Milojevic som trener Hammarby i Sverige.
Det var Nidaros som omtalte interessen for Milojevic først.
Ingen kommentar
Etter det NRK kan erfare, skal Rosenborg ha gått bredt ut i trenerjakten for å finne den riktige type trener til klubben.
De som jobber med ny trener, skal ha vært opptatt av å finne en trener som passer RBKs ambisjoner om åpen og angrepsvillig fotball.
Selv om mange er vurdert, skal det nå være Knutsen og Milojevic som klubben mener passer som hånd i hanske til den beskrivelsen.
NRK har spurt styreleder i Rosenborg om han ønsker å kommentere noen av navnene og trenerjakten i Rosenborg.
– Nei, skriver Koteng i en SMS til NRK.
Ivar Koteng ønsker ikke å kommentere saken.
Foto: Johannes Børstad / NRKHolder kortene tett til brystet
Milojevic har blitt spurt om interessen, men har valgt å svare ingen kommentar til svenske Fotbollskanalen.
Knutsen har tidligere sagt at han er smigret over interessen som vises, men har heller ikke ønsket å være konkret om interessen som vises.
Men både Milojevic og Knutsen skal slik NRK forstår det ikke være avvisende til å ta over RBK-jobben, og begge er fortsatt aktuelle.
– Vi bryr oss ikke om hva Rosenborg tenker og hvem de har på sin liste, sier daglig leder i Bodø/Glimt Frode Thomassen.
Han har ikke hørt at Knutsen er på tur bort.
– Vi har en god dialog med Kjetil. Vi har nære og gode relasjoner.
NRK har prøvd å komme i kontakt med Kjetil Knutsen, så langt uten hell.
Ønsker Rosenborg lykke til
– Jeg ser veldig få grunner til at Knutsen skal velge Rosenborg nå.
Det sier sportskommentator i NRK, Jan Petter Saltvedt.
Likevel mener han Rosenborg nå virker å være på riktig vei når de leter etter en trener som passer RBKs filosofi med artig og angrepsvillig fotball.
– Nå er man veldig tydelig på hva som er veien videre for Rosenborg. Ære være og lykke til. For det snevrer inn hva slags trenere man kan se etter.
Han er også klar på at navnet til Kjetil Knutsen vil være mest attraktivt for trønderpublikummet.
– En utenlandsk trener vil bruke mer tid på skape entusiasmen enn det en norsk trener vil gjøre.
Sportskommentaror Jan Petter Saltvedt følger spent med på hvem som blir ny RBK-trener.
Foto: ALEM ZEBIZ / NRK