Hopp til innhold

Familieturen til Malaga ble ødelagt

På grunn av Norwegian-kanselleringene fikk ikke familien Aalberg ferieturen de hadde sett for seg.

Familien Aalberg

REDUSERT FERIE: Familien Aalberg har bestemt seg for å ikke pakke ut før de er i Malaga neste uke. F.v. Frida Størseth, Tove Ellinor Aalberg og Cathrine Størseth.

Foto: Privat

– Nå er vi veldig skuffet. Vi har gledet oss til denne ferien siden september og nå er den ødelagt, forteller Tove Ellinor Aalberg.

Hun og familien på åtte personer, med fire barn hadde bestilt ferietur til Malaga, med avreise i dag.

For flere familier fikk den planlagte ferieturen en bråstopp, da en rekke Norwegian-fly har blitt kansellert fra flere flyplasser i Norge i dag.

Tove Ellinor Aalber

SKUFFET: Tove Ellinor Aalberg er skuffet over at ferieturen ble redusert etter Norwegians kanselleringer.

Foto: Privat

– Vi fikk bare en sms i natt og ikke noe info om grunnen bak kanselleringene. Da vi ringte ble vi oppfordret til å ombooke selv, det er dårlig synes jeg, sier Aalberg.

Slett kundebehandling

De har nå fått booket seg inn på et fly til feriestedet onsdag neste uke.

– Ferien vår er betraktelig redusert. Vi har leid hus til hele familien som vi nå ikke får benyttet til det fulle.

Selv om det likevel blir litt ferie, synes ikke Aalberg hun har fått den hjelpen hun ønsket.

– Vi følte oss dårlig behandlet. De tok ikke noe initiativ til å hjelpe oss. Det føltes nesten som om de fraskrev seg ansvaret, jeg synes det er slett kundebehandling.

18 kansellerte flyvninger

Familien Aalberg er ikke de eneste som har fått en redusert ferie av Norwegian-kanselleringene. På flere flyplasser i landet har ferieklare nordmenn blitt sendt hjem på grunn av dette.

Det har også blitt gjort kanselleringer på Norwegian-fly som skulle fra utlandet og til Norge. Mange passasjerer har derfor fått en ufrivillig forlengelse av ferien.

Norwegians pressevakt, Linda Olsen forteller at grunnen til innstillingene er mangel på mannskap.

– Vi har alltid crew i stand by, men nå er alt mannskap dessverre brukt opp. Siste utvei er å kansellere.

Olsen sier Norwegian jobber for å finne løsninger for folk, også de som skal på jobb mandag.

– Nå skal vi ut på en liten tur for å få tankene over på noe annet, avslutter Aalberg.