Slik spiller TIL i 2016

Tromsø IL møter Molde borte i serieåpningen i 2016. Første serierunde spilles rekordtidlige 13. mars.Det er klart etter at Norges fotballforbund presenterte kampoppsettet for eliteserien neste år i formiddag.

Alfheim stadion
Foto: Bertinussen, Rune Stoltz / NTB scanpix

Første hjemmekamp på Alfheim for gutan blir mot Start 20. mars. Og 16. mai blir det TIL mot Bodø/Glimt på Alfheim. TIL avslutter sesongen med hjemmekamp mot Odd.

– Borte mot Molde er tøft, men helt OK. De har vært ute i Europa League. Odd borte er også en kamp der vi tradisjonelt sett sliter med å ta poeng. Men vi går offensivt til verks. Godset og Rosenborg hjemme tidlig er veldig inspirerende, sier TIL-trener Bård Flovik til NRK.

Her er det komplette kampoppsettet for 2016-sesongen i eliteserien:

1. runde, 11.-13. mars:

Aalesund - Stabæk

Bodø/Glimt - Sogndal

Molde - Tromsø

Odd - Rosenborg

Sarpsborg 08 - Haugesund

Start - Lillestrøm

Strømsgodset - Brann

Vålerenga - Viking

2. runde, 18.-20. mars:

Brann - Odd

Haugesund - Aalesund

Lillestrøm - Bodø/Glimt

Rosenborg - Strømsgodset

Sogndal - Vålerenga

Stabæk - Molde

Tromsø - Start

Viking - Sarpsborg 08

3. runde, 1.-3. april:

Aalesund - Brann

Bodø/Glimt - Stabæk

Molde - Lillestrøm

Odd - Tromsø

Sarpsborg 08 - Sogndal

Start - Viking

Strømsgodset - Haugesund

Vålerenga - Rosenborg

4. runde, 8.-10. april:

Brann - Bodø/Glimt

Lillestrøm - Sarpsborg 08

Rosenborg - Aalesund

Sogndal - Haugesund

Stabæk - Vålerenga

Start - Molde

Tromsø - Strømsgodset

Viking - Odd

5. runde, 15.-17. april:

Aalesund - Viking

Bodø/Glimt - Molde

Haugesund - Lillestrøm

Odd - Start

Rosenborg - Brann

Sarpsborg 08 - Stabæk

Strømsgodset - Sogndal

Vålerenga - Tromsø

6. runde, 20. april:

Bodø/Glimt - Haugesund

Lillestrøm - Aalesund

Molde - Vålerenga

Sogndal - Odd

Stabæk - Strømsgodset

Start - Sarpsborg 08

Tromsø - Rosenborg

Viking - Brann

7. runde, 22.-24. april:

Aalesund - Tromsø

Brann - Sogndal

Haugesund - Stabæk

Odd - Lillestrøm

Rosenborg - Viking

Sarpsborg 08 - Molde

Strømsgodset - Bodø/Glimt

Vålerenga - Start

8. runde, 29. april - 1. mai :

Bodø/Glimt - Sarpsborg 08

Lillestrøm - Vålerenga

Molde - Aalesund

Sogndal - Rosenborg

Stabæk - Odd

Start - Strømsgodset

Tromsø - Brann

Viking - Haugesund

9. runde, 6.-8. mai:

Aalesund - Sogndal

Brann - Start

Haugesund - Molde

Odd - Bodø/Glimt

Rosenborg - Stabæk

Strømsgodset - Lillestrøm

Viking - Tromsø

Vålerenga - Sarpsborg 08

10. runde, 11. mai:

Bodø/Glimt - Vålerenga

Haugesund - Odd

Lillestrøm - Brann

Molde - Strømsgodset

Sarpsborg 08 - Aalesund

Sogndal - Tromsø

Stabæk - Viking

Start - Rosenborg

11. runde, (16 mai-runden):

Aalesund - Start

Brann - Stabæk

Odd - Molde

Rosenborg - Lillestrøm

Strømsgodset - Sarpsborg 08

Tromsø - Bodø/Glimt

Viking - Sogndal

Vålerenga - Haugesund

12. runde, 20.-22. mai:

Bodø/Glimt - Aalesund

Haugesund - Rosenborg

Lillestrøm - Viking

Molde - Brann

Sarpsborg 08 - Odd

Sogndal - Start

Stabæk - Tromsø

Strømsgodset - Vålerenga

13. runde, 27.-29. mai:

Aalesund - Vålerenga

Brann - Haugesund

Odd - Strømsgodset

Rosenborg - Molde

Sogndal - Lillestrøm

Start - Stabæk

Tromsø - Sarpsborg 08

Viking - Bodø/Glimt

14. runde, 1.-3. juli:

Bodø/Glimt - Rosenborg

Haugesund - Start

Lillestrøm - Tromsø

Molde - Viking

Sarpsborg 08 - Brann

Stabæk - Sogndal

Strømsgodset - Aalesund

Vålerenga - Odd

15. runde, 9.-10. juli:

Brann - Vålerenga

Lillestrøm - Stabæk

Odd - Aalesund

Rosenborg - Sarpsborg 08

Sogndal - Molde

Start - Bodø/Glimt

Tromsø - Haugesund

Viking - Strømsgodset

16. runde, 15.-17. juli:

Aalesund - Rosenborg

Bodø/Glimt - Odd

Haugesund - Viking

Molde - Start

Sarpsborg 08 - Lillestrøm

Stabæk - Brann

Strømsgodset - Tromsø

Vålerenga - Sogndal

17. runde, 22.-24. juli:

Brann - Aalesund

Lillestrøm - Strømsgodset

Molde - Sarpsborg 08

Odd - Viking

Rosenborg - Haugesund

Sogndal - Bodø/Glimt

Start - Vålerenga

Tromsø - Stabæk

18. runde, 29.-31. juli:

Aalesund - Lillestrøm

Bodø/Glimt - Tromsø

Haugesund - Sogndal

Odd - Brann

Sarpsborg 08 - Start

Strømsgodset - Stabæk

Viking - Rosenborg

Vålerenga - Molde

Runde 19, 5.-7. august:

Brann - Strømsgodset

Lillestrøm - Rosenborg

Molde - Bodø/Glimt

Sarpsborg 08 - Vålerenga

Sogndal - Viking

Stabæk - Haugesund

Start - Odd

Tromsø - Aalesund

Runde 20, 12.-14. august:

Aalesund - Molde

Bodø/Glimt - Lillestrøm

Haugesund - Tromsø

Odd - Sarpsborg 08

Rosenborg - Sogndal

Strømsgodset - Start

Viking - Stabæk

Vålerenga - Brann

Runde 21, 19.-21. august:

Brann - Rosenborg

Lillestrøm - Haugesund

Molde - Odd

Sarpsborg 08 - Strømsgodset

Stabæk - Aalesund

Start - Sogndal

Tromsø - Viking

Vålerenga - Bodø/Glimt

Runde 22, 26.-28. august:

Aalesund - Sarpsborg 08

Bodø/Glimt - Start

Haugesund - Brann

Odd - Vålerenga

Rosenborg - Tromsø

Sogndal - Stabæk

Strømsgodset - Molde

Viking - Lillestrøm

Runde 23, 9.-11. september:

Brann - Viking

Lillestrøm - Odd

Molde - Haugesund

Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt

Stabæk - Rosenborg

Start - Aalesund

Tromsø - Sogndal

Vålerenga - Strømsgodset

Runde 24, 16.-18. september:

Aalesund - Strømsgodset

Bodø/Glimt - Brann

Haugesund - Vålerenga

Odd - Stabæk

Rosenborg - Start

Sogndal - Sarpsborg 08

Tromsø - Lillestrøm

Viking - Molde

Runde 25, 23.-25. september:

Brann - Tromsø

Lillestrøm - Sogndal

Molde - Rosenborg

Sarpsborg 08 - Viking

Stabæk - Bodø/Glimt

Start - Haugesund

Strømsgodset - Odd

Vålerenga - Aalesund

Runde 26, 30. september -2. oktober:

Aalesund - Odd

Bodø/Glimt - Strømsgodset

Haugesund - Sarpsborg 08

Rosenborg - Vålerenga

Sogndal - Brann

Stabæk - Lillestrøm

Tromsø - Molde

Viking - Start

Runde 27, 14.-16. oktober:

Aalesund - Bodø/Glimt

Brann - Lillestrøm

Molde - Sogndal

Odd - Haugesund

Sarpsborg 08 - Rosenborg

Start - Tromsø

Strømsgodset - Viking

Vålerenga - Stabæk

Runde 28, 21.-23. oktober:

Brann - Molde

Haugesund - Bodø/Glimt

Lillestrøm - Start

Rosenborg - Odd

Sogndal - Strømsgodset

Stabæk - Sarpsborg 08

Tromsø - Vålerenga

Viking - Aalesund

Runde 29, 28.-30. oktober:

Aalesund - Haugesund

Bodø/Glimt - Viking

Molde - Stabæk

Odd - Sogndal

Sarpsborg 08 - Tromsø

Start - Brann

Strømsgodset - Rosenborg

Vålerenga - Lillestrøm

30. runde, 4.-6. november:

Brann - Sarpsborg 08

Haugesund - Strømsgodset

Lillestrøm - Molde

Rosenborg - Bodø/Glimt

Sogndal - Aalesund

Stabæk - Start

Tromsø - Odd

Viking - Vålerenga