Hopp til innhold

Siste nytt

  • Medier: Fristen utsatt for bud på Manchester United

    Klokken 22.00 onsdag kveld skal fristen for å legge inn bud på Manchester United ha gått ut. Men i siste liten beilerne ha bedt om forlenget frist - noe de fikk.

    Det er Qatars Sjeik Jassim Bin Hamad Al-Thani og Ineos-eier Sir Jim Ratcliffe som er med i kampen om å kjøpe den engelske storklubben. Begge to skal ha vært klare til å høyne sine bud i håp om å bli klubbens nye eier, men en stund etter den opprinnelige bud-fristen kunne Sky Sports fortelle at ingen bud hadde kommet inn.

    Det var Raine Group, bankselskapet som håndterer salget for Glazer-familien (de nåværende eierne av Manchester United), som bekreftet dette til Sky Sports.

    The Guardian og The Independent melder det samme.

    Det er imidlertid ventet at både Sjeik Jassim og Ratcliffe kommer med nye bud innen den nye fristen, som foreløpig ikke er kjent.

    Premier League - Manchester United v Southampton
    Foto: PHIL NOBLE / Reuters
  • Ny motstander for Ruud i Miami

    Det blir et nytt bekjentskap for Casper Ruud i den andre runden i Masters 1000-turneringen i Miami. Tennisstjernen skal opp mot belaruseren Ilja Ivasjka.

    Ruud er seedet som nummer tre i Miami og gikk med det direkte til den andre runden i storturneringen.

    Ruud har aldri spilt mot Ivasjka tidligere. Belaruseren er på 80.-plass på verdensrankingen og hadde fem strake tap i forskjellige turneringer før han fikk en opptur i Indian Wells. Der ble det to seirer før han røk i den tredje runden mot finalist Daniil Medvedev.

    29 år gamle Ivasjka var oppe på 40.-plass på verdensrankingen i fjor sommer. Det er hittil høyeste rangering for mannen med én tittel i karrieren.

    Han slo ut tyske Daniel Altmaier i strake sett i sin 1.- rundekamp onsdag.

    Ruud selv har slitt så langt denne sesongen. Verdensfireren har vunnet fire kamper og tapt fem. I Indian Wells sist ble det exit mot 97.-rangerte Christian Garin fra Chile. (NTB)

    Indian Wells Tennis
    Foto: Mark J. Terrill / AP
  • The Guardian: United-beilere høyner budene

    Både sir Jim Ratcliffe og sjeik Jassim Bin Hamad Al Thani skal ha høynet budene sine i håp om å ta over Manchester United. Det melder den engelske storavisa The Guardian.

    Foreløpig er det de to partenes bud som er kjent, men budene ganske så ulike. Mens Al Thani visstnok ønsker seg hele kaka av klubben, skal det være aktuelt med 69 prosent av klubben for Ratcliffes del.

    69 prosent er eierandelen til Glazer-familien.

    Fristen for å legge inn nytt bud var 22.00 onsdag kveld.

    Ineos chairman Jim Ratcliffe is pictured at Old Trafford
    Foto: PHIL NOBLE / Reuters

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
Nektet å prate om Haaland - så skjedde dette 01:00
Neste