Finaler
Slegge, kvinner:
Gull: Yipsi Moreno, Cuba 73,33,
sølv: Olga Kuzenkova, Russland 71,71,
bronse: Manuela Montebrun, Frankrike 70,92,
4) Yuan Gu, Kina 70,77,
5) Susanne Keil, Tyskland 69,43,
6) Mihaela Melinte, Romania 68,69,
7) Anna Mahon, USA 68,45,
8) Kamila Skolimowska, Polen 68,39,
9) Candice Scott, Trinidad og Tobago 67,73,
10) Lorraine Shaw, Storbritannia 65,95,
11) Betty Heidler, Tyskland 65,81,
12) Melissa Price, USA 62,34.
400 meter hekk, kvinner:
Gull: Jana Pittman, Australia 53,22,
sølv: Sandra Glover, USA 53,65,
bronse: Julija Petsjonkina, Russland 53,71,
4) Ionela Tirlea, Romania 54,41,
5) Tetiana Teresjuk-Antipova, Ukraina 54,61,
6) Andrea Blackett, Barbados 54,79,
7) Heike Meissner, Tyskland 55,60,
8) Surita Febbraio, Sør-Afrika 55,90.
200 meter, kvinner:
Gull: Kelli White, USA 22,05,
sølv: Anastasija Kapatsjinskaja, Russland 22,38,
bronse: Torri Edwards, USA 22,47,
4) Muriel Hurtis, Frankrike 22,59,
5) Sjanna Block, Ukraina 22,92,
6) Beverly McDonald, Jamaica 22,95,
7) Natalija Safronnikova, Hviterussland 22,98,
8) Ansjela Kravtsjenko, Ukraina 23,00.
Stav, menn
Gull: Giuseppe Gibilisco, Italia 5,90,
sølv: Okkert Brits, Sør-Afrika 5,85,
bronse: Patrik Kristiansson, Sverige 5,85,
4) Dmitri Markov, Australia 5,85,
5) Tim Lobinger, Tyskland 5,80,
6) Denys Jurtsjenko, Ukraina 5,70,
6) Timothy Mack, USA 5,70,
6) Derek Miles, USA 5,70,
9) Vadim Strogalev, Russland 5,70,
9) Adam Kolasa, Polen 5,70,
11) Viktor Chistiakov, Australia 5,60.
Startet ikke: Daichi Sawano, Japan.
Innledende øvelser
Menn:
5000 meter, semifinaler, heat 1:
1) Kenenisa Bekele, Etiopia 13.38,03, 2) Eliud Kipchoge, Kenya 13.38,73, 3) John Kibowen, Kenya 13.40,72, 4) Abderrahim Goumri, Marokko 13.42,09, 5) Juan Carlos de la Ossa, Spania 13.42,23, 6) Zersenay Tadesse, Eritrea 13.42,41.
Ikke til finale: 7) Boniface Kiprop, Uganda 13.42,88, 8) Salah Hissou, Marokko 13.44,27, 9) Erik Sjoqvist, Sverige 13.55,89, 10) Khoudir Aggoune, Algerie 13.56,41, 11) Yawo Kloutse, Togo 14.45,85.
Startet ikke: Fabian Joseph, Tanzania, Cathal Lombard, Irland, Michael Aish, New Zealand.
Heat 2:
1) Gebre-egziabher Gebremariam, Etiopia 13.32,46, 2) Abraham Chebii, Kenya 13.32,54, 3) Richard Limo, Kenya 13.32,82, 4) Hicham El Guerrouj, Marokko 13.32,88, 5) Abiyote Abate, Etiopia 13.33,24, 6) Moukheld Al-Outaibi, Saudi-Arabia 13.33,91, 7) Christian Belz, Sveits 13.36,54, 8) Alejandro Suarez, Mexico 13.41,97, 9) Jorge Torres, USA 13.42,42.
Ikke til finale: 10) Abdelhak Zakaria, Brunei 13.44,15, 11)
Hassan Mourhit, Belgia 14.09,14, 12) Eduardo Buenavista,
Filippinene 14.12,55.
Startet ikke: Abdullah Ahmad Hassan, Qatar, Kamiel Maase,
Nederland, John Yuda, Tanzania.
200 meter, semifinaler, heat 1:
1) Darvis Patton, USA 20,03, 2) Stephane Buckland, Mauritius 20,11, 3) Frank Fredericks, Namibia 20,29, 4) Joshua J. Johnson, USA 20,36, 5) Christian Malcolm, Storbritannia 20,43, 6) Marcin Jedrusinski, Polen 20,48.
Ikke kvalifisert: 7) Hamed Al-Bishi, Saudi-Arabia 20,70, 8)
Dominic Demeritte, Bahamas 20,71.
Heat 2:
1) John Capel, USA 20,18, 2) Shingo Suetsugu, Japan 20,22, 3) Darren Campbell, Storbritannia 20,34, 4) Uchenna Emedolu, Nigeria 20,44. Ikke til finale: 5) Ricardo Williams, Jamaica 20,45, 6) Sherwin Vries, Sør-Afrika 20,59, 7) Alessandro Cavallaro, Italia 20,59, 8) Johan Wissman, Sverige 20,66.
Kvartfinaler (fire beste i hvert heat til
semifinale):
1. heat: 1) Shingo Suetsugu, Japan 20,24, 2) Dominic Demeritte, Bahamas 20,51, 3) Ricardo Williams, Jamaica 20,53, 4) Johan Wissman, Sverige 20,59. Utslått: 5) Oumar Loum, Senegal 20,67, 6) Issa-Aime Nthepe, Frankrike 20,69, 7) Marcin Urbas, Polen 20,72, 8) Joseph Batangdon, Kamerun 20,81.
2. heat: 1) Darvis Patton, USA 20,40, 2) Alessandro Cavallaro, Italia 20,47, 3) Christian Malcolm, Storbritannia 20,58, 4) Hamed Al-Bishi, Saudi-Arabia 20,74. Utslått: 5) Christopher Williams, Jamaica 20,79, 6) Claudio Roberto Souza, Brasil 20,82, 7) Patrick Johnson, Australia 20,83, 8) James Dolphin, New Zealand 21,08.
3. heat: 1) Stephane Buckland, Mauritius 20,06, 2) Joshua J. Johnson, USA 20,22, 3) Uchenna Emedolu, Nigeria 20,56, 4) Sherwin Vries, Sør-Afrika 20,59. Utslått: 5) Troy Douglas, Nederland
20,64, 6) Hisashi Miyazaki, Japan 20,70, 7) Panayiotis Sarris, Hellas 20,74, 8) Julian Golding, Storbritannia 20,79.
4. heat: 1) John Capel, USA 20,30, 2) Darren Campbell,
Storbritannia 20,35, 3) Frankie Fredericks, Namibia 20,49, 4) Marcin Jedrusinski, Polen 20,53. Utslått: 5) Paul Brizzel, Irland 20,56, 6) Anastasios Gousis, Hellas 20,67, 7) Cedric van Branteghem, Belgia 20,70, 8) LaTonel Williams, Jamaica 20,73.
1. runde (følgende til kvartfinale):
1. heat: Marcin Jedrusinski, Polen 20,58, 2) John Capel, USA 20,59, 3) Ricardo Williams, Jamaica 20,60, 4) James Dolphin, New Zealand 20,69.
2. heat: 1) Stephane Buckland, Mauritius 20,38, 2) Anastasios Gousis, Hellas 20,57, 3) Christian Malcolm, Storbritannia 20,65,
4) Oumar Loum, Senegal 20,73, 5) Paul Brizzel, Irland 20,75, 6) Hisashi Miyazaki, Japan 20,79.
3. heat: 1) Sherwin Vries, Sør-Afrika 20,73, 2) Troy Douglas, Nederland 20,76, 3) Julian Golding, Storbritannia 20,82, 4) Hamed Al-Bishi, Saudi-Arabia 20,86.
4. heat: 1) Darvis Patton, USA 20,27, 2) Alessandro Cavallaro, Italia 20,42, 3) Marcin Urbas, Polen 20,66, 4) LaTonel Williams, Jamaica 20,71.
5. heat: 1) Shingo Suetsugu, Japan 20,58, 2) Joseph Batangdon, Kamerun 20,71, 3) Cedric van Branteghem, Belgia 20,79.
6. heat: 1) Claudio Roberto Souza, Brasil 20,82, 2) Christopher Williams, Jamaica 20,86, 3) Patrick Johnson, Australia 20,89.
7. heat: 1) Johan Wissman, Sverige 20,54, 2) Uchenna Emedolu, Nigeria 20,55, 3) Joshua J. Johnson, USA 20,56, 4) Issa-Aime Nthepe, Frankrike 20,83.
8. heat: 1) Darren Campbell, Storbritannia 20,54, 2) Dominic Demeritte, Bahamas 20,56, 3) Frankie Fredericks, Namibia 20,65, 4) Panayiotis Sarris, Hellas 20,70.
400 m hekk, semifinaler (to beste i hvert heat og to på tid til finale):
1. heat: 1) Periklis Iakovakis, Hellas 48,17, 2) Joey Woody, USA 48,24, 3) Danny McFarlane, Jamaica 48,35, 4) Mubarak Faraj Al-Nubi, Qatar 48,53. Utslått: 5) Stephane Diagana, Frankrike 48,64, 6) Boris Gorban, Russland 49,42, 7) Mikael Jakobsson, Sverige 50,06. Brøt: Anthony Borsumato, Storbritannia.
2. heat: 1) Felix Sanchez, Den dominikanske republikk 48,16, 2) Christopher Rawlinson, Storbritannia 48,56. Utslått: 3) Dean Griffiths, Jamaica 48,64, 4) Jevgenij Melesjenko, Kasakhstan 48,84, 5) Alwyn Myburgh, Sør-Afrika 48,98, 6) Stepan Tesarik, Tsjekkia 49,23, 7) Dai Tamesue, Japan 49,37, 8) Naman Keita, Frankrike 49,57.
3. heat: 1) Kemel Thompson, Jamaica 48,33, 2) Llewellyn Herbert, Sør-Afrika 48,60. Utslått: 3) Jiri Muzik, Tsjekkia 48,82, 4) Eric Thomas, USA 49,00, 5) Hadi Soua'an Al-Somaily, Saudi-Arabia 49,25, 6) Ockert Cilliers, Sør-Afrika 49,32, 7) Eduardo Ivan Rodriguez, Spania 50,06, 8) Sebastien Maillard, Frankrike 50,70.
Lengde, kvalifisering (8,15 eller 12 beste til finale):
Til finale, fra gruppe A: 1) Yago Lamela, Spania 8,19, 2) Dwight Phillips, USA 8,12, 3) Ignisious Gaisah, Ghana 8,01, 4) Bogdan Tarus, Romania 7,98, 5) Luis Felipe Meliz, Cuba 7,97, 6) Osbourne Moxey, Bahamas 7,97, 7) Hussein Taher Al-Sabee, Saudi-Arabia 7,97.
Fra gruppe B: 1) Christopher Tomlinson, Storbritannia 8,16, 2) Walter Davis, USA 8,14, 3) James Beckford, Jamaica 8,01, 4) Volodimir Zjuskov, Ukraina 8,01, 5) Louis Tsatoumas, Hellas 8,00.
800 meter, 1. runde, heat 1:
1) Florent Lacasse, Frankrike 1.47,21, 2) Justus Koech, Kenya 1.47,39. Ikke til semifinale: 3) Ricky Soos, Storbritannia 1.47,80, 4) Dmitrij Bogdanov, Russland 1.48,36, 5) Jean-Patrick Nduwimana, Burundi 1.48,40, 6) Mindaugas Norbutas, Litauen 1.48,44, 7) Radwan Jaddoueh, Syria 1.48,89.
Heat 2:
1) Berhanu Alemu, Etiopia 1.45,63, 2) Rene Herms, Tyskland
1.45,71, 3) Osmar Barbosa dos Santos, Brasil 1.45,72, 4) David Krummenacker, USA 1.45,84, 5) Nicholas Wachira, Kenya 1.45,86, 6) Joao Pires, Portugal 1.46,66. Ikke til semifinale: 7) Jimmy Ak Ahar, Brunei 1.57,86, 8) Dominic Carroll, Gibraltar 2.00,53.
Heat 3:
1) Mbulaeni Mulaudzi, Sør-Afrika 1.47,62, 2) Ehsan
Mohajershojaei, Iran 1.47,80. Ikke til semifinale: 3) Khadevis Robinson, USA 1.47,85, 4) Achraf Tadili, Canada 1.47,88, 5) Arnoud Okken, Nederland 1.48,15, 6) Tom Omey, Belgia 1.48,93. Diskvalifisert: Mouhssin Chehibi, Marokko.
Heat 4:
1) Japheth Kimutai, Kenya 1.47,54, 2) Kris McCarthy, Australia 1.47,61. Ikke til semifinale: 3) Abdoulaye Wagne, Senegal 1.47,64, 4) Manuel Olmedo, Spania 1.47,98, 5) Jasmin Salihovic, Bosnia-Hercegovina 1.48,10, 6) Graham Davidson, Sør-Afrika 1.48,16, 7) Otukile Lekote, Botswana 1.48,33.
Heat 5:
1) Khalid Tighazouine, Marokko 1.46,01, 2) Bram Som, Nederland 1.46,11, 3) Antonio Manuel Reina, Spania 1.46,45, 4) Glody Dube, Botswana 1.46,68. Ikke til semifinale: 5) Arthemon Hatungimana, Burundi 1.47,74. Diskvalifisert: Fred Thegu, Salomonøyene, Samuel Burley, USA.
Heat 6:
1) Andre Bucher, Sveits 1.48,61, 2) Wilson Kipketer, Danmark 1.48,68. Ikke til semifinale: 3) Gary Reed, Canada 1.48,69, 4) Adam Abdu Adam Ali, Qatar 1.48,87, 5) Wilson Kirwa, Finland 1.49,74, 6) Abdal Salam Aldabaji, Palestina 1.51,68, 7) Mohamed Amir, Maldivene 2.06,25. Startet ikke: Ivan Heshko, Ukraina.
Heat 7:
1) Andrea Longo, Italia 1.46,26, 2) Jurij Borzakovskij, Russland 1.46,44, 3) Joeri Jansen, Belgia 1.46,68.Ikke til semifinale: 4) Amine Laalou, Marokko 1.46,75, 5) Rashid
Mohamed, Brunei 1.47,43, 6) Jimmy Lomba, Frankrike 1.48,15, 7) David Fiegen, Luxembourg 1.48,80.
Heat 8:
1) Djabir Said-Guerni, Algerie 1.46,06, 2) Hezekiel Sepeng,
Sør-Afrika 1.46,09, 3) Mohammed Al-Salhi, Saudi-Arabia 1.46,48. Ikke til semifinale: 4) Ismail Ahmed Ismail, Sudan 1.47,21, 5) Rizak Dirche, Sverige 1.49,23, 6) Mahamadou Ibrahim, Nigeria 1.55,21. Fullførte ikke: Nicolas Aissat, Frankrike.
110 meter hekk, heat 1:
1) Robert Kronberg, Sverige 13,46, 2) Xiang Liu, Kina 13,48, 3) Terrence Trammell, USA 13,51, 4) Gregory Sedoc, Nederland 13,62, 5) William Erese, Nigeria 13,67, 6) Andrea Giaconi, Italia 13,69. Ikke til semifinale: 7) Arlindo Leocadio Pinheiro, Sao Tome og Principe 15,10.
Heat 2:
1) Allen Johnson, USA 13,42, 2) Marcio Simao de Souza, Brasil 13,43, 3) Shaun Bownes, Sør-Afrika 13,50, 4) Yoel Hernandez, Cuba 13,56, 5) Chris Pinnock, Jamaica 13,74.
Ikke til semifinale: 6) David Ilariani, Georgia 13,89, 7) Peter Coghlan, Irland 13,90.
Heat 3:
1) Mateus Facho Inocencio, Brasil 13,62, 2) Robert Newton,
Storbritannia 13,62, 3) Philip Nossmy, Sverige 13,68, 4) Jerome Crews, Tyskland 13,72. Ikke til semfinale: 5) Joseph-Berlioz Randriamihaja, Madagaskar 13,80, 6) Muhd Faiz Mohammad, Malaysia 14,17.Fullførte ikke: Stanislavs Olijars, Latvia.
Heat 4:
1) Larry Wade, USA 13,49, 2) Redelen Melo dos Santos, Brasil 13,57, 3) Masato Naito, Japan 13,59, 4) Jackson Quinonez, Ecuador 13,67, 5) Matti Niemi, Finland 13,69.
Startet ikke: Maurice Wignall, Jamaica.
Heat 5:
1) Chris Phillips, USA 13,26, 2) Ladji Doucoure, Frankrike
13,31, 3) Dudley Dorival, Haiti 13,41, 4) Dongpeng Shi, Kina 13,48, 5) Charles Allen, Canada 13,67.
Ikke til semifinale: 6) Kuripitone Betham, Samoa 16,24.
Fullførte ikke: Jonathan Nsenga, Belgia.
Kvinner:
Spyd, kvalifisering, gruppe A:
1) Tatjana Shikolenko, Russland 63.71, 2) Laverne Eve, Bahamas 62.89, 3) Osleidys Menendez, Cuba 61.74, 4) Mikaela Ingberg, Finland 60.89, 5) Steffi Nerius, Tyskland 60.40, 6) Nikolett Szabo, Ungarn 59.84, 7) Ning Ma, Kina 58.95.
Ikke til finale: 8) Rita Ramanauskaite, Litauen 57.13, 9)
Jarmila Klimesova, Tsjekkia, 56.98, 10) Aggeliki Tsiolakoudi, Hellas 56.66, 11) Sabina Moya, Colombia 55.75, 12) Kim Kreiner, USA 54.84.
Gruppe B:
1) Mirela Manjani, Hellas 62.48, 2) Sonia Bicet, Cuba 60.64, 3) Valerija Zabruskova, Russland 60.40, 4) Claudia Coslovich, Italia 59.57, 5) Taina Kolkkala, Finland 58.94.
Ikke til finale: 6) Ana Mirela Termure, Romania 58.50, 7)
Sunette Viljoen, Sør-Afrika 56.78, 8) Noraida Bicet, Cuba 56.33, 9) Paula Huhtaniemi, Finland 55.06, 10) Sarah Walter, Frankrike 54.31, 11) Takako Miyake, Japan 52.26, 12) Leryn Franco, Paraguay 51.13.
200 m, semifinale (fire første i hvert heat til finale):
1. heat: 1) Kelli White, USA 22,50, 2) Zjanna Block, Ukraina 22,61, 3) Anzjela Kravtsjenko, Ukraina 22,66, 4) Beverly McDonald, Jamaica 22,92. Utslått: 5) Mary Onyali-Omagbemi, Nigeria 22,97, 6) Lauren Hewitt, Australia 23,07, 7) Roxana Diaz, Cuba 23,12, 8) Vida Anim, Ghana 23,16.
2. heat: 1) Muriel Hurtis, Frankrike 22,41, 2) Anastasia
Kapatsjinskaja, Russland 22,43, 3) Torri Edwards, USA 22,44, 4) Natalja Safronnikova, Hviterussland 22,76. Utslått: 5) Kim Gevaert, Belgia 22,86, 6) Marina Majdanova, Ukraina 22,91, 7) Cydonie Mothersill, Caymanøyene 23,07, 8) Mercy Nku, Nigeria 23,62.
1500 m, 1. runde (følgende til semifinale):
1. heat: 1) Sureyya Ayhan, Tyrkia 4.08,12, 2) Joanne Pavey,
Storbritannia 4.08,60, 3) Regina Jacobs, USA 4.08,64, 4) Jelena Zadorozjnaja, Russland 4.08,93, 5) Nuria Fernandez, Spania 4.09,07, 6) Jirina Lisjtsjynska, Ukraina 4.09,48, 7) Naomi Mugo, Kenya 4.11,95, 8) Mardrea Hyman, Jamaica 4.14,17.
2. heat: 1) Maria Cioncan, Romania 4.10,16, 2) Hayley Tullett, Storbritannia 4.10,53, 3) Tatjana Tomasjova, Russland 4.10,95, 4) Alesja Turova, Hviterussland 4.11,26, 5) Jolanda Ceplak, Slovenia 4.11,26, 6) Jackline Maranga, Kenya 4.11,38, 7) Adoracion Garcia, Spania 4.11,84, 8) Judit Varga, Ungarn 4.11,89.
3. heat: 1) Maria Martins, Frankrike 4.12,53, 2) Jekaterina
Rozenberg, Russland 4.12,54, 3) Nelja Neporadna, Ukraina 4.12,71, 4) Alina Cucerzan, Romania 4.12,79, 5) Daniela Jordanova, Bulgaria 4.12,98, 6) Kutre Dulecha, Etiopia 4.13,01, 7) Carla Sacramento, Portugal 4.13,70, 8) Natalia Rodriguez, Spania 4.14,08.
Kule, kvalifisering (18,40 eller 12 beste til finale):
Til finale, fra gruppe A: 1) Vita Pavlysh, Ukraina 19,00, 2) Nadine Kleinert-Schmitt, Tyskland 18,85, 3) Jirina Korzjanenko, Russland 18,69, 4) Krystyna Zabawska, Polen 18,46, 5) Li Meiju, Kina 18,23, 6) Elisangela Adriano, Brasil 18,20.
Fra gruppe B: 1) Nadezjda Ostaptsjuk, Hviterussland 19,56, 2) Valerie Adams, New Zealand 18,77, 3) Svetlana Kriveljova, Russland 18,66, 4) Lieja Koeman, Nederland 18,44, 5) Irini Terzoglou, Hellas 18,39, 6) Assunta Legnante, Italia 17,97.