NRK Meny
Normal

Torsdag 14. august

Dette er OL-programmet for torsdag 14. august.

Badminton

  • 04.00-07.00 Single, menn, kvartfinaler
  • 04.00-07.00 Double, mix, kvartfinaler
  • 12.30-16.00 Single, menn, kvartfinaler
  • 12.30-16.00 Double, mix, kvartfinaler

Baseball

Menn

  • 04.30-07.30 Nederland - USA
  • 05.30-08.30 Sør-Korea - Kina
  • 12.00-15.00 Cuba - Canada
  • 13.00-16.00 Taiwan - Japan

Basketball

Menn

  • 03.00-04.45 Gruppe B Tyskland - Spania
  • 05.15-07.00 Gruppe A Australia - Iran
  • 08.30-10.15 Gruppe B Angola - Kina
  • 10.45-12.30 Gruppe A Litauen - Russland
  • 14.00-15.45 Gruppe B USA - Hellas
  • 16.15-18.00 Gruppe A Argentina - Kroatia

Boksing

  • 07.30-08.30 69 kg, menn, innledende kamper
  • 08.03-10.30 81 kg, menn, innledende kamper
  • 13.00-15.00 64 kg, menn, innledende kamper
  • 15.00-16.00 69 kg, menn, innledende kamper

Bordtennis

  • 04.00-07.00 Lag, kvinner, 2. runde
  • 04.00-07.00 Lag, menn, 2. runde
  • 08.30-11.30 Lag, kvinner, 3. runde
  • 08.30-11.30 Lag, menn, 3. runde
  • 13.30-16.30 Lag, kvinner, 3. runde
  • 13.30-16.00 Lag, menn, 3. runde

Bryting

  • 03.30-04.30 84 kg menn, kvalifisering
  • 03.30-04.30 96 kg, menn, kvalifisering
  • 03.30-04.30 120 kg, menn, kvalifisering
  • 04.30-07.00 84 kg, menn, eliminasjon
  • 04.30-07.00 96 kg, menn, eliminasjon
  • 04.30-07.00 120 kg, menn, eliminasjon
  • 10.00-11.00 84 kg, menn, oppsamling
  • 10.00-11.00 96 kg, menn, oppsamling
  • 10.00-11.00 120 kg, menn, oppsamling
  • 11.00-11.20 84 kg, menn, bronsefinale
  • 11.20-11.30 84 kg, menn - FINALE
  • 11.55-12.15 96 kg, menn, bronsefinale
  • 12.15-12.25 96 kg, menn - FINALE
  • 12.50-13.10 120 kg, menn, bronsefinale
  • 13.10-13.20 120 kg, menn - FINALE

Bueskyting

  • 04.30-06.30 Kvinner, åttedelsfinaler
  • 10.00-11.03 Kvinner, kvartfinaler
  • 11.04-11.35 Kvinner, semifinaler
  • 11.38-11.53 Kvinner, bronsefinale
  • 11.55-12.10 Kvinner - FINALE

Fekting

  • 03.30-05.00 Sabel lag, kvinner, åttedelsfinaler
  • 05.00-06.10 Sabel lag, kvinner, kvartfinaler
  • 06.10-07.10 Sabel lag, kvinner, plasseringskamper
  • 07.10-08.20 Sabel lag, kvinner, semifinaler
  • 08.20-09.20 Sabel lag, kvinner, plasseringskamper
  • 12.00-13.00 Sabel lag, kvinner, bronsekamp
  • 13.00-14.00 Sabel lag, kvinner - FINALE

Håndball

Menn

  • 03.00-04.30 Gruppe B: Tyskland - Egypt
  • 04.45-06.15 Gruppe A: Polen - Brasil
  • 08.00-09.30 Gruppe B: Sør-Korea - Island
  • 09.45-11.15 Gruppe A: Kina - Spania
  • 13.00-14.30 Gruppe B: Danmark - Russland
  • 14.45-16.15 Gruppe A: Frankrike - Kroatia

Judo

  • 06.00-10.30 78 kg, kvinner, innledende
  • 06.00-10.30 100 kg, menn, innledende
  • 12.00-13.30 78 kg, kvinner, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 100 kg, menn, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 78 kg, kvinner - FINALE
  • 12.00-13.30 100 kg, menn - FINALE

Kano/kajakk

  • 09.40-10.05 Slalåm C2, menn, semifinaler
  • 10.15-10.55 Slalåm K1, kvinner, semifinaler
  • 11.10-11.25 Slalåm C2, menn - FINALE
  • 11.35-12.00 Slalåm K1, kvinner - FINALE

Landhockey

Kvinner

  • 02.30-04.00 Gruppe A: Kina - Nederland
  • 04.30-06.00 Gruppe B: USA - Tyskland
  • 12.00-13.30 Gruppe A: Spania - Sør-Korea
  • 12.30-14.00 Gruppe B: Japan - Argentina
  • 14.30-16.00 Gruppe A: Sør-Afrika - Australia
  • 15.00-16.30 Gruppe B: New Zealand - Storbritannia

Riding

  • 13.15-17.45 Dressur, lag - FINALE
  • 13.45-17.15 Dressur, individuelt, kvalifisering

Roing

  • 08.10-08.20 Singlesculler, kvinner, E-finale
  • 08.20-08.30 Singlesculler, menn, E-finale
  • 08.30-08.40 Singlesculler, kvinner, D-finale
  • 08.40-08.50 Singlesculler, menn, D-finale
  • 08.50-09.00 Singlesculler, kvinner, C-finale
  • 09.00-09.10 Singlesculler, menn, C-finale
  • 09.10-09.30 Lettvekt dobbelsculler, menn, C- og D-semifinaler
  • 09.30-09.50 Lettvekt dobbelsculler, kvinner, semifinaler
  • 09.50-10.10 Lettvekt dobbelsculler, menn, semifinaler
  • 10.10-10.30 Lettvekt firer, menn, semifinaler
  • 10.30-10.50 Dobbelfirer, menn, semifinaler
  • 10.50-11.00 Singlesculler, kvinner, B-finale
  • 11.00-11.10 Singlesculler, menn, B-finale
  • 11.10-11.20 Toer, kvinner, B-finale
  • 11.20-11.30 Toer, menn, B-finale
  • 11.30-11.40 Dobbelsculler, kvinner, B-finale
  • 11.40-11.50 Dobbelsculler, menn, B-finale
  • 11.50-12.00 Firer, menn, B-finale

Sandvolleyball

Menn

  • 09.00-09.50 Gruppe D: Doppler/Gartmayer, AUT - Lione/Amore, ITA
  • 10.00-10.50 Gruppe A: Xu/Wu, CHN - Herrera/Mesa, ESP
  • 11.00-11.50 Gruppe A: Kais/Vesik, EST - Gosch/Horst, AUT
  • 12.00-12.50 Gruppe D: Araujo/Fabio Luiz, BRA - Barsouk/Kolodinsky, RUS
  • 13.00-13.50 Gruppe F: Gibb/Rosenthal, USA - Asahi/Shiratori, JPN
  • 14.00-14.50 Gruppe F: Brink/Dieckmann, GER - Boersma/Ronnes, NED
  • 16.00-16.50 "Lucky loosers"

Kvinner

  • 03.00-03.50 Gruppe B: Walsh/May-Treanor, USA - Håkedal/Tørlen, NOR
  • 04.00-04.50 Gruppe D: Xue/Zhang Xi, CHN - Augoustides/Nel, USA
  • 05.00-05.50 Gruppe B: Grasset/Peraza, CUB - Teru Saiki/Kusuhara, JPN
  • 06.00-06.50 Gruppe F: Talita/Renata, BRA - Karantasiou/Arvaniti, GRE
  • 07.00-07.50 Gruppe F: Schwaiger/Schwaiger, AUT - Candelas/Garcia, MEX
  • 08.00-08.50 Gruppe D: Goller/Ludwig, GER - Koutroumanidou/Tsiartsiani, GRE
  • 15.00-15.50 "Lucky loosers"

Seiling

  • 07.00-13.00 49-er, seilas 10, 11 og 12 av 16
  • 07.00-13.00 Brett, menn, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 Brett, kvinner, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 Laser, menn, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 Laser, kvinner, seilas 5 og 6 av 11
  • 07.00-13.00 Finnjolle, seilas 9 og 10 av 11
  • 07.00-13.00 Yngling, kvinner, seilas 9 og 10 av 11

Skyting

  • 03.00-05.15 Helmatch, kvinner, kvalifisering
  • 03.00-07.00 Skeet, kvinner, kvalifisering
  • 06.30-07.20 Helmatch, kvinner - FINALE
  • 09.00-10.15 Skeet, kvinner - FINALE

Softball

Kvinner

  • 03.30-05.30 Kina - Australia
  • 06.00-08.00 Canada - USA
  • 11.00-13.00 Nederland - Japan
  • 13.30-15.30 Taiwan - Venezuela

Svømming

  • 04.00-04.04 200 m bryst, menn - FINALE
  • 04.07-04.15 100 m fri, kvinner, semifinaler
  • 04.18-04.27 200 m rygg, menn, semifinaler
  • 04.39-04.43 200 m butterfly, kvinner - FINALE
  • 04.46-04.50 100 m fri, menn - FINALE
  • 04.53-05.03 200 m bryst, kvinner, semifinaler
  • 05.07-05.17 200 m medley, menn, semifinaler
  • 05.29-05.39 4 x 200 m fri, kvinner - FINALE
  • 12.30-12.58 50 m fri, menn, forsøk
  • 13.03-13.36 800 m fri, kvinner, forsøk
  • 13.40-14.14 100 m butterfly, menn, forsøk
  • 14.19-14.40 200 m rygg, kvinner, forsøk

Tennis

  • 10.00-16.00 Single, menn, kvartfinaler
  • 10.00-16.00 Single, kvinner, kvartfinaler
  • 10.00-16.00 Double, menn, semifinaler
  • 10.00-16.00 Double, kvinner, kvartfinaler

Turn

  • 05.00-07.55 Mangekamp, menn - FINALE

Vannpolo

Menn

  • 03.30-04.30 Gruppe A Ungarn - Spania
  • 04.50-05.50 Gruppe B Kroatia - Tyskland
  • 06.10-07.10 Gruppe A Australia - Canada
  • 08.00-09.00 Gruppe A Montenegro - Hellas
  • 09.20-10.20 Gruppe B Kroatia - Tyskland
  • 10.40-11.40 Gruppe B Kina - Italia

Volleyball

Menn

  • 04.00-05.30: Gruppe A Italia - Venezuela
  • 06.00-07.30: Gruppe B Tyskland - Egypt
  • 06.30-08.00: Gruppe B Brasil - Russland
  • 08.30-10.00: Gruppe B Polen - Serbia
  • 14.00-15.30: Gruppe A Kina - Japan
  • 16.00-17.30: Gruppe A Bulgaria - USA

Siste nytt

  • Svendsen går ikke i Frankrike

    Emil Hegle Svendsen er fortsatt ikke tilbake i full trening etter luftveisinfeksjonen han fikk i Østersund for to uker siden.

    – Han går ikke sprinten til fredag og sannsynligvis kommer han til å stå over hele helgen, sier landslagstrener Egil Kristiansen.

    Verdenscupen i skiskyting er nå i franske Annecy-Le Grand-Bornand.

    Emil Hegle Svendsen
    Foto: Lise Åserud / NTB scanpix
  • Froome tatt for dopingregelbrudd

    Syklisten Chris Froome har avgitt dopingprøve som viser at han har altfor høy konsentrasjon av salbutamol. Det er et stoff som er vanlig i astmamedisin.

  • Edvartsen tilbudt å dømme 2. div.

    NFF skal ha tilbudt Svein-Erik Edvartsen å dømme i 2. divisjon neste sesong, melder VG. Det tilbudet skal imidlertid 38-åringen ha avslått.

    Edvartsen har stevnet NFF for det han mener er feilaktig avskjedigelse som seksjonsleder for samfunnsansvar.

    Svein-Erik Edvartsen
    Foto: Jon Olav Nesvold / NTB scanpix

Sendeplan

Kl. Program Kanal
EM svømming
EM svømming kortbane: Semifinaler og finale
OL-profiler: Ole Einar Bjørndalen
EM svømming
VM håndball kvinner: Kvartfinale Norge - Russland
VM håndball kvinner: Kvartfinale Norge - Russland
VM håndball kvinner: Kvartfinale Norge - Russland
VM håndball kvinner: Kvartfinale Norge - Russland