Finaler
Menn, 10.000 meter
Gull: Kenenisa Bekele, Etiopia 26.49,57,
sølv: Haile Gebrselassie, Etiopia 26.50,77,
bronse: Sileshi Sihine, Etiopia 27.01,44,
4) Abdullah Ahmad Hassan, Qatar 27.18,28,
5) John Cheruiyot Korir, Kenya 27.19,94,
6) Wilberforce Talel, Kenya 27.33,60,
7) Salim Kipsang, Kenya 27.45,05,
8) Kamiel Maase, Nederland 27.45,46,
9) Karl Keska, Storbritannia 27.47,89,
10) Ismail Sghyr, Frankrike 27.54,87,
11) Jose David Galvan, Mexico 27.55,31,
12) John Yuda, Tanzania 27.56,21,
13) Fabian Joseph, Tanzania 28.06,36,
14) Alan Culpepper, USA 28.14,92,
15) Teodoro Vega, Mexico 28.31,71,
16) Mebrahtom Keflezighi, USA 28.35,08,
17) Cathal Lombard, Irland 28.36,43,
18) Tomoo Tsubota, Japan 28.37,10,
19) Daniel Browne, USA 29.01,60.
Brøt: Charles Kamathi, Kenya, Michael Aish, New Zealand, Dieter Baumann, Tyskland. Startet ikke: Jose Manuel Martinez, Spania.
Kvinner, 100 meter
(+0,9 m/s):
Gull: Kelli White, USA 10,85,
sølv: Torri Edwards, USA 10,93,
bronse: Zjanna Block, Ukraina 10,99,
4) Chandra Sturrup, Bahamas 11,02,
5) Ekaterini Thanou, Hellas 11,03,
6) Christine Arron, Frankrike 11,06,
7) Aleen Bailey, Jamaica 11,07,
8) Gail Devers, USA 11,11.
Kvinner, sjukamp
Gull: Carolina Kluft, Sverige 7001,
sølv: Eunice Barber, Frankrike 6755,
bronse: Natalja Sazanovitsj, Hviterussland 6524,
4) Jelena Prokhorova, Russland 6452,
5) Denise Lewis, Storbritannia 6254,
6) Gertrud Bacher, Italia 6166,
7) Larisa Netseporuk, Estland 6154,
8) Sonja Kesselschlager, Tyskland 6134,
9) Aryiro Strataki, Hellas 6077,
10) Austra Skujyte, Litauen 6077,
11) Svetlana Kazanina, Kasakhstan 6047,
12) Jirina Butor, Hviterussland 6035,
13) Natalja Rosjtsjupkina, Russland 6034,
14) Julie Hollman, Storbritannia 6018,
15) Jirina Naumenko, Kasakhstan 5971,
16) Jelena Tsjernjavskaja, Russland 5969,
17) Liga Klavina, Latvia 5932,
18) Sylvie Dufour, Sveits 5723.
Fullførte ikke: Svetlana Gnezdilov, Israel, Margaret Simpson, Ghana, Tia Hellebaut, Belgia, Kim Schiemenz, USA.
Lørdag, 100 m hekk: 1) Barber 13,05, 2) Klüft 13,18, 3) Kesselschlager 13,34, 4) Lewis 13,37, 5) Gnezdilov 13,62, 6) Simpson 13,68.
Høyde: 1) Klüft 1,94, 2) Barber 1,91, 3) Hellebaut og Hollman 1,85, 5) Prokhorova 1,82.
Kule: 1) Sazanovitsj 16,81, 2) Skujyte 16,35, 3) Lewis 15,25, 4) Rosjtsjupkina 14,53, 5) Klavina 14,24, 6) Klüft 14,19.
200 m: 1) Klüft 22,98, 2) Barber 23,92, 3) Prokhorova 23,99, 4) Rosjtsjupkina 24,21, 5) Sazanovitsj 24,25, 6) Klavina 24,37.
Søndag, lengde: 1) Klüft 6,68, 2) Barber 6,61, 3) Sazanovitsj 6,47, 4) Prokhorova 6,46, 5) Lewis 6,19, 6) Kesselschlager 6,17.
Spyd: 1) Kazanina 50,17, 2) Netseporuk 50,05, 3) Klüft 49,90, 4) Lewis 49,88, 5) Barber 49,60, 6) Skujyte 47,57.
800 m: 1) Prokhorova 2.08,31, 2) Tsjernjavskaja 2.09,38, 3)
Bacher 2.09,83, 4) Klüft 2.12,12, 5) Kazanina 2.12,42, 6) Dufour 2.12,77.
Kvinner, 20 km kappgang
Gull: Jelena Nikolajeva, Russland 1.26.52,
sølv: Gillian O'Sullivan, Irland 1.27.34,
bronse: Valentina Tsybulskaya, Hviterussland 1.28.10,
4) Tatjana Gudkova, Russland 1.28.53,
5) Claudia Stef, Romania 1.29.09,
6) Rossella Giordano, Italia 1.29.14,
7) Athanasia Tsoumeleka, Hellas 1.29.34,
8) Melanie Seeger, Tyskland 1.29.44,
9) Susana Feitor, Portugal 1.30.15,
10) Elisa Rigaudo, Italia 1.30.34,
11) Jane Saville, Australia 1.30.51,
12) Olive Loughnane, Irland 1.30.53,
13) Xu Aihui, Kina 1.31.34,
14) Kristina Saltanovic, Litauen 1.32.13,
15) Vera Santos, Portugal 1.32.43,
16) Sonata Milusauskaite, Litauen 1.32.58,
17) Vira Zozulja, Ukraina 1.33.34,
18) Geovana Irusta, Bolivia 1.33.42,
19) Fatiha Ouali, Frankrike 1.34.01,
20) Sabine Zimmer, Tyskland 1.34.08,
21) Barbora Dibelkova, Tsjekkia 1.34.44,
22) Svetlana Tolstaya, Kasakhstan 1.35.11,
23) Daniela Cirlan, Romania 1.36.02,
24) Joanne Dow, USA 1.36.32,
25) Ryoko Tadamasa, Japan 1.38.00,
26) Gabrielle Gorst, New Zealand 1.38.51,
27) Monica Svensson, Sverige 1.39.21,
28) Teresita Collado, (Guatemala) 1.41.19.
Diskvalifisert: Natalja Fedoskina, Russland, Gao Kelian, Kina, Song Hongjuan, Kina, Mari Cruz Diaz, Spania, Norica Cimpean, Romania, Kim Mi-jung, Sør-Korea, Yuan Yufang, Malaysia, Kjersti Tysse Plätzer, Norge.
Brøt: Maria Vasco, Spania, Maria Teresa Gargallo, Spania,
Olimpiada Ivanova, Russland, Elisabetta Perrone, Italia, Maria del Rosario Sanchez, Mexico, Olga Kardopoltseva, Hviterussland.
Innledende øvelser
Kvinner, 100 m, semifinaler (fire beste i hvert heat til finale):
1. heat: 1) Kelli White, USA 10,96, 2) Christine Arron,
Frankrike 11,01, 3) Zjanna Block, Ukraina 11,02, 4) Aleen Bailey, Jamaica 11,15. Utslått: 5) Marina Kislova, Russland 11,15, 6) Merlene Ottey, Slovenia 11,26, 7) Kim Gevaert, Belgia 11,32. Startet ikke: Ljubov Perepelova, Usbekistan.
2. heat: 1) Chandra Sturrup, Bahamas 11,06, 2) Ekaterini Thanou, Hellas 11,08, 3) Torri Edwards, USA 11,11, 4) Gail Devers, USA 11,12. Utslått: 5) Debbie Ferguson, Bahamas 11,27, 6) Mary Onyali-Omagbemi, Nigeria 11,35, 7) Julia Tabakova, Russland 11,36, 8) Joice Maduaka, Storbritannia 11,40.
Menn, 100 m, kvartfinaler (4 beste i hvert heat til
semifinale):
1. heat: 1) Tim Montgomery, USA 10,04, 2) Bernard Williams, USA 10,12, 3) Sherwin Vries, Sør-Afrika 10,18, 4) Nobuharu Asahara, Japan 10,23. Utslått: 5) Issa-Aime Nthepe, Frankrike 10,25, 6) Leonard Myles-Mills, Ghana 10,25, 7) Matthew Shirvington, Australia 10,28, 8) Gabor Dobos, Ungarn 10,34.
2. heat: 1) Ato Boldon, Trinidad og Tobago 10,09, 2) Uchenna Emedolu, Nigeria 10,13, 3) Nicolas Macrozonaris, Canada 10,16, 4) Ronald Pognon, Frankrike og Dwight Thomas, Jamaica 10,23. Utslått: 6) Patrick Johnson, Australia 10,27. Disket: Jon Drummond, USA, Asafa Powell, Jamaica.
3. heat: 1) Darrel Brown, Trinidad og Tobago 10,01, 2) Darren Campbell, Storbritannia 10,14, 3) Eric Nkansah, Ghana 10,15, 4) Mark Lewis-Francis, Storbritannia 10,18. Utslått: 5) Georgios Theodoridis, Hellas 10,25, 6) Michael Frater, Jamaica 10,25, 7) Matic Osovnikar, Slovenia 10,35, 8) Gennadij Tsjernovol, Kasakhstan 10,42.
4. heat: 1) Kim Collins, St Kitts-Nevis 10,02, 2) Dwain
Chambers, Storbritannia 10,03, 3) Maurice Greene, USA 10,04, 4) Deji Aliu, Nigeria 10,04. Utslått: 5) Obadele Thompson, Barbados 10,14, 6) Edson Luciano Ribeiro, Brasil 10,28, 7) Chen Haijian, Kina 10,32, 8) Roland Nemeth, Ungarn 10,40.
Menn, 100 m, forsøksheat (følgende til kvartfinale):
1. heat: 1) Obadele Thompson, Barbados 10,15, 2) Georgios
Theodoridis, Hellas 10,17, 3) Mark Lewis-Francis, Storbritannia 10,17.
2. heat: 1) Bernard Williams, USA 10,19, 2) Sherwin Vries,
Sør-Afrika 10,20, 3) Gabor Dobos, Ungarn 10,22, 4) Nobuharu
Asahara, Japan 10,23.
3. heat: 1) Patrick Johnson, Australia 10,29, 2) Michael Frater, Jamaica 10,32, 3) Gennadij Tsjernovol, Kasakhstan 10,33.
4. heat: 1) Darren Campbell, Storbritannia 10,18, 2) Nicolas Macrozonaris, Canada 10,23, 3) Chen Haijian, Kina 10,31.
5. heat: 1) Tim Montgomery, USA 10,07, 2) Darrel Brown, Trinidad og Tobago 10,10, 3) Edson Luciano Ribeiro, Brasil 10,20.
6. heat: 1) Jon Drummond, USA 10,22, 2) Issa-Aime Nthepe,
Frankrike 10,30, 3) Matic Osovnikar, Slovenia 10,31.
7. heat: 1) Matthew Shirvington, Australia 10,30, 2) Dwain
Chambers, Storbritannia 10,33, 3) Roland Nemeth, Ungarn 10,37.
8. heat: 1) Eric Nkansah, Ghana 10,18, 2) Maurice Greene, USA 10,18, 3) Uchenna Emedolu, Nigeria 10,22.
9. heat: 1) Asafa Powell, Jamaica 10,05, 2) Kim Collins, St
Kitts-Nevis 10,09, 3) Leonard Myles-Mills, Ghana 10,25.
10. heat: 1) Deji Aliu, Nigeria 10,19, 2) Dwight Thomas, Jamaica 10,22, 3) Ato Boldon,, (Trinidad and Tobago) 10,23, 4) Ronald Pognon, Frankrike 10,26.
Menn, kule, kvalifisering (64,50 eller 12 beste til finale):
Til finale, fra gruppe A: 1) Vasilij Kaptjukh, Hviterussland 65,76, 2) Michael Mollenbeck, Tyskland 65,19, 3) Frantz Kruger, Sør-Afrika 65,04, 4) Robert Fazekas, Ungarn 64,44, 5) Dmitrij Sjevtsjenko, Russland 63,21, 6) Jason Tunks, Canada 63,00, 7) Mario Pestano, Spania 62,63.
Fra gruppe B: 1) Virgilijus Alekna, Litauen 68,29, 2) Lars Riedel, Tyskland 64,51, 3) Aleksander Tammert, Estland 63,53, 4) Carl Brown, USA 63,01, 5) Leonid Cherevko, Hviterussland 62,46.
Kvinner, 400 m, kvalifisering (følgende til semifinale):
1. heat: 1) Ana Guevara, Mexico 51,14, 2) Svetlana Usovitsj, Hviterussland 51,39, 3) Olabisi Afolabi, Nigeria 51,47, 4) Mireille Nguimgo, Kamerun 51,65, 5) Karen Shinkins, Irland 52,06.
2. heat: 1) Natalja Nazarova, Russland 51,09, 2) Christine Amertil, Bahamas 51,72, 3) Sandie Richards, Jamaica 51,86, 4) Antonina Jefremova, Ukraina 51,91, 5) Anna Tkach, Israel 52,06, 6) DeeDee Trotter, USA 52,17.
3. heat: 1) Tonique Williams, Bahamas 51,24, 2) Olesja Zykina, Russland 51,32, 3) Demetria Washington, USA 51,53, 4) Hazel-Ann Regis, Grenada 51,97.
4. heat: 1) Lorraine Fenton, Jamaica 50,90, 2) Svetlana Pospelova, Russland 51,00, 3) Lee McConnell, Storbritannia 51,67, 4) Makelesi Bulikiobo, Fiji 52,01.
5. heat: 1) Amy Mbacke Thiam, Senegal 50,86, 2) Sanya Richards, USA 51,00, 3) Grazyna Prokopek, Polen 51,36, 4) Ronetta Smith, Jamaica 51,62, 5) Heide Seyerling, Sør-Afrika 52,18.
400 m hekk, kvalifisering (følgende til semifinale):
1. heat: 1) Julia Petsjonkina, Russland 54,01, 2) Tatjana Terestsjuk-Antipova, Ukraina 55,28, 3) Joanna Hayes, USA 56,10.
2. heat: 1) Surita Febbraio, Sør-Afrika 55,41, 2) Heike Meissner, Tyskland 55,80, 3) Natalja Torsjina, Kasakhstan 55,86, 4) Natasha Danvers, Storbritannia 56,02, 5) Andrea Blackett, Barbados 56,05.
3. heat: 1) Jana Pittman, Australia 54,80, 2) Raasin McIntosh, USA 55,53, 3) Stephanie Kampf, Tyskland 55,79.
4. heat: 1) Sandra Glover, USA 54,48, 2) Ionela Tirlea, Romania 54,98, 3) Malgorzata Pskit, Polen 55,18, 4) Allison Beckford, Jamaica 55,75, 5) Cora Olivero, Spania 55,95.
400 m, semifinaler (to beste i hvert heat og to beste tider til finale):
1. heat: 1) Jerome Young, USA 44,70, 2) Calvin Harrison, USA 44,71, 3) Eric Milazar, Mauritius 44,75, 4) Alleyne Francique, Grenada 44,81. Utslått: 5) Hamdan O. Al-Bishi, Saudi-Arabia 44,99, 6) Cedric van Branteghem, Belgia 45,27, 7) Carlos Santa, Den Dominikanske Republikk 45,43, 8) Anderson Jorge Oliveira dos Santos, Brasil 45,94.
2. heat: 1) Tyree Washington, USA 44,60, 2) Leslie Djhone,
Frankrike 45,03. Utslått: 3) Daniel Caines, Storbritannia 45,29, 4) Christopher Brown, Bahamas 45,29, 5) Sofiane Labidi, Tunisia 45,56, 6) Avard Moncur, Bahamas 45,65, 7) Ingo Schultz, Tyskland 46,02, 8) Fawzi Al-Shammari, Kuwait 46,52.
3. heat: 1) Marc Raquil, Frankrike 44,88, 2) Michael Blackwood, Jamaica 44,98. Utslått: 3) Gary Kikaya, Zaire 44,99, 4) Geyman Lopez, Cuba 45,11, 5) Brandon Simpson, Jamaica 45,18, 6) Clinton Hill, Australia 45,35, 7) Shane Niemi, Canada 45,60, 8) David Canal, Spania 45,63.
800 m, semifinaler (to beste i hvert heat og to beste tider til finale):
1. heat: 1) Stephanie Graf, Østerrike 1.59,26, 2) Natalja
Khrusjtsjeljova, Russland 1.59,39. Utslått: 3) Joanne Fenn,
Storbritannia 2.00,56, 4) Letitia Vriesde, Surinam 2.00,88, 5) Faith Macharia, Kenya 2.01,30, 6) Brigita Langerholc, Slovenia 2.01,58, 7) Jennifer Toomey, USA 2.02,35, 8) Tamsyn Lewis, Australia 2.05,11.
2. heat: 1) Maria Mutola, Mosambik 1.58,45, 2) Kelly Holmes, Storbritannia 1.58,86, 3) Diane Cummins, Canada 1.59,58, 4) Akosua Serwaa, Ghana 2.00,42. Utslått: 5) Maria Cioncan, Romania 2.00,72, 6) Lucia Klocova, Slovakia 2.00,73, 7) Natalja Jevdokimova, Russland 2.01,17, 8) Heidi Jensen, Danmark 2.01,73.
3. heat: 1) Amina Ait Hammou, Marokko 2.00,57, 2) Claudia
Gesell, Tyskland 2.01,01. Utslått: 3) Seltana Ait Hammou, Marokko 2.01,34, 4) Svetlana Klyuka, Russland 2.01,61, 5) Tina Paulino, Mosambik 2.01,85, 6) Judit Varga, Ungarn 2.02,20, 7) Anita Bragger, Sveits 2.02,34, 8) Agnes Samaria, Namibia 2.02,66.
Tresteg (14,15 eller 12 beste til finale):
Til finale, fra gruppe A: 1) Magdelin Martinez, Italia 14,73, 2) Tatjana Lebedeva, Russland 14,62, 3) Olga Vasdeki, Hellas 14,50, 4) Mabel Gay, Cuba 14,43, 5) Huang Qiuyan, Kina 14,26, 6) Jelena Olejnikova, Russland 14,24, 7) Baya Rahouli, Algerie 14,22, 8) Olena Hovorova, Ukraina 14,16.
Fra gruppe B: 1) Adelina Gavrila, Romania 14,45, 2) Francoise Mbango Etone, Kamerun 14,37, 3) Hrysopiyi Devetzi, Hellas 14,34, 4) Anna Pjatykh, Russland 14,28, 5) Barbara Lah, Italia 14,25, 6) Kene Ndoye, Senegal 14,20.