Søndag 10. august

Dette er OL-programmet for søndag 10. august.

Badminton

  • 04.00-07.00 Double, kvinner, åttedelsfinaler
  • 04.00-07.00 Single, kvinner, 16-delsfinaler
  • 04.00-07.00 Single, menn, 32-delsfinaler
  • 12.30-16.00 Double, kvinner, åttedelsfinaler
  • 12.30-16.00 Single, kvinner, 16-delsfinaler
  • 12.30-16.00 Single, menn, 32-delsfinaler

Basketball

Menn

  • 03.00-04.45 Gruppe A Russland - Iran
  • 05.15-07.00 Gruppe B Tyskland - Angola
  • 08.30-10.15 Gruppe B Spania - Hellas
  • 10.45-12.30 Gruppe A Litauen - Argentina
  • 14.00-15.45 Gruppe A Australia - Kroatia
  • 16.15-18.00 Gruppe B USA - Kina

Boksing

  • 07.30-09.00 64 kg, menn, innledende kamper
  • 09.00-10.30 69 kg, menn, innledende kamper
  • 13.00-14.30 64 kg, menn, innledende kamper
  • 14.30-16.00 69 kg, menn, innledende kamper

Bueskyting

  • 04.00-05.45 Lag, kvinner, åttedelsfinaler
  • 05.50-07.30 Lag, kvinner, kvartfinaler
  • 10.00-10.51 Lag, kvinner, semifinaler
  • 10.52-11.17 Lag, kvinner, bronsefinale
  • 11.20-11.45 Lag, kvinner - FINALE

Fekting

  • 04.00-05.30 Kårde individuelt, menn, 32-delsfinaler
  • 05.30-07.30 Kårde individuelt, menn, 16-delsfinaler
  • 07.30-08.30 Kårde individuelt, menn, åttedelsfinaler
  • 08.30-09.00 Kårde individuelt, menn, kvartfinaler
  • 13.00-14.00 Kårdei ndividuelt, menn, semifinaler
  • 14.10-14.40 Kårde individuelt, menn, bronsekamp
  • 14.40-15.10 Kårde individuelt, menn - FINALE

Fotball

Menn

  • 11.00-12.45 Gruppe A: Argentina - Australia
  • 11.00-12.45 Gruppe D: Kamerun - Honduras
  • 11.00-12.45 Gruppe B: Nigeria - Japan
  • 11.00-12.45 Gruppe C: New Zealand - Brasil
  • 13.45-15.30 Gruppe C: Belgia - Kina
  • 13.45-15.30 Gruppe: D: Italia - Sør-Korea
  • 13.45-15.30 Gruppe A: Serbia - Elfenbeinskysten
  • 13.45-15.30 Gruppe B: USA - Nederland

Håndball

Menn

  • 03.00-04.30 Gruppe A: Kroatia - Spania
  • 04.45-06.15 Gruppe B: Russland - Island
  • 08.00-09.30 Gruppe A: Frankrike - Brasil
  • 09.45-11.15 Gruppe B: Tyskland - Sør-Korea
  • 13.00-14.30 Gruppe A: Polen - Kina
  • 14.45-16.15 Gruppe B: Danmark - Egypt

Judo

  • 06.00-10.30 52 kg, kvinner, innledende
  • 06.00-07.30 66 kg menn, innledende
  • 12.00-13.30 52 kg, kvinner, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 66 kg, menn, innledende, semifinaler og bronsefinale
  • 12.00-13.30 52 kg, kvinner - FINALE
  • 12.00-13.30 66 kg, menn - FINALE

Landhockey

Kvinner

  • 02.30-04.00 Gruppe B: Japan - New Zealand
  • 04.30-06.00 Gruppe A: Kina - Spania
  • 12.00-13.30 Gruppe A: Australia - Sør-Korea
  • 12.30-14.00 Gruppe B: Argentina - USA
  • 14.30-16.00 Gruppe A: Nederland - Sør-Afrika
  • 15.00-16.30 Gruppe B: Tyskland - Storbritannia

Riding

  • 00.30-04.30 Events dressur, dag 2, lag og individuelt

Roing

  • 08.50-09.20 Lettvekt dobbelsculler, kvinner, forsøk
  • 09.20-10.00 Lettvekt dobbelsculler, menn, forsøk
  • 10.00-10.30 Lettvekt firer, menn, forsøk
  • 10.30-10.50 Lettvekt dobbelfirer, kvinner, forsøk
  • 10.50-11.20 Lettvekt dobbelfirer, menn, forsøk
  • 11.20-11.40 Åtter, kvinner, forsøk
  • 11.40-12.00 Åtter, menn, forsøk

Sandvolleyball

Menn

  • 04.00-04.50 Gruppe A: Xu/Wu, CHN - Gosch/Horst, AUT
  • 07.00-07.50 Gruppe D: Araujo/Fabio Luiz, BRA - Lione/Amore, ITA
  • 14.00-14.50 Gruppe F: Brink/Dieckmann, GER - Asahi/Shiratori, JPN
  • 15.00-15.50 Gruppe F: Gibb/Rosenthal, USA - Boersma/Ronnes, NED
  • 16.00-16.50 Gruppe A: Herrera/Mesa, ESP - Kais/Vesik, EST
  • 17.00-17.50 Gruppe D: Barsouk/Kolodinsky, RUS - Doppler/Gartmayer, AUT

Kvinner

  • 03.00-03.50 Gruppe B: Walsh/May-Treanor, USA - Teru Saiki/Kusuhara, JPN
  • 05.00-05.50 Gruppe F: Karantasiou/Arvaniti, GRE - Schwaiger/Schwaiger, AUT
  • 06.00-06.50 Gruppe F: Talita/Renata, BRA - Candelas/Garcia, MEX
  • 08.00-08.50 Gruppe B: Håkedal/Tørlen, NOR - Fernandez Grasset/Larrea Peraza, CUB 12.00-12.50 Gruppe D: Goller/Ludwig, GER - Augoustides/Nel, RSA
  • 13.00-13.50 Gruppe D: Xue/Zhang Xi, CHN - Koutroumanidou/Tsiartsiani, GRE

Seiling

  • 07.00-13.00 49-er, seilas 1, 2 og 3 av 16
  • 07.00-13.00 Finnjolle, seilas 3 og 4 av 11
  • 07.00-13.00 Yngling, kvinner, seilas 3 og 4 av 11

Skyting

  • 03.00-04.15 10 m luftpistol, kvinner, kvalifisering
  • 03.00-06.00 Trap, menn, kvalifisering
  • 06.00-06.20 10 m luftpistol, kvinner - FINALE
  • 09.00-09.45 Trap, menn - FINALE

Stuping

  • 08.30 - 09.20 10 m synkronstup, kvinner - FINALE

Svømming

  • 04.00-04.07 400 m medley, menn - FINALE
  • 04.10-04.18 100 m butterfly, kvinner, semfinaler
  • 04.21-04.27 400 m fri, menn - FINALE
  • 04.39-04.46 400 m medley, kvinner - FINALE
  • 04.58-05.06 100 m bryst, menn, semifinale
  • 05.18-05.24 4 x 100 m fri - FINALE
  • 12.30-12.49 100 m rygg, kvinner , forsøk
  • 12.54-13.38 200 m fri, menn, forsøk
  • 13.43-14.04 100 m bryst, kvinner, forsøk
  • 14.08-14.35 100 m rygg, menn, forsøk
  • 14.40-15.07 400 m fri, kvinner, forsøk
  • 15.11-15.20 4 x 100 m fri, menn, forsøk

Sykling

  • 08.00-11.30 Landeveisritt, kvinner - FINALE

Tennis

  • 04.30-08.30 Single, menn, 1. runde
  • 04.30-08.30 Single, kvinner, 1. runde
  • 04.30-08.30 Double, menn, 1. runde
  • 04.30-08.30 Double, kvinner, 1. runde
  • 11.00-17.00 Single, menn, 1. runde
  • 11.00-17.00 Single, kvinner, 1. runde
  • 11.00-17.00 Double, menn, 1. runde
  • 11.00-17.00 Double, kvinner, 1. runde

Turn

  • 04.00-05.30 Kvinner, kvalifisering
  • 07.30-09.00 Kvinner, kvalifisering
  • 11.00-12.30 Kvinner, kvalifisering
  • 14.00-15.30 Kvinner, kvalifisering

Vannpolo

Menn

  • 03.30-04.30 Gruppe A Spania - Canada
  • 04.50-05.50 Gruppe A Ungarn - Montenegro
  • 06.10-07.10 Gruppe A Australia - Hellas
  • 08.00-09.00 Gruppe B Serbia - Tyskland
  • 09.20-10.20 Gruppe B Kroatia - Italia
  • 10.40-11.40 Gruppe B USA - Kina

Vektløfting

  • 04.00-06.00 56 kg menn gruppe B
  • 06.30-08.00 53 kg kvinner, gruppe B
  • 09.30-11.20 58 kg, kvinner, gruppe A - FINALE
  • 13.00-14.40 56 kg, menn, gruppe A - FINALE

Volleyball

Menn

  • 04.00-05.30 Gruppe B: Serbia - Russland
  • 06.00-07.30 Gruppe A: Italia - Japan
  • 06.30-08.00 Gruppe A: USA - Venezuela
  • 08.30-10.00 Gruppe B: Brasil - Egypt
  • 14.00-15.30 Gruppe A: Bulgaria - Kina
  • 16.00-17.30 Gruppe B: Polen - Tyskland

Siste nytt

  • Mikkelsen i teten i Rally Sweden

    Andreas Mikkelsen er sammen med Esapekka Lappi nummer to i Rally Sweden. Han er 54,5 sekunder bak sammenlagtleder Ott Tänak før søndagens avslutning. Rally Sweden rundes da av med tre fartsprøver.

    Mikkelsen
    Foto: Micke Fransson / TT / NTB scanpix
  • Sala gravlagt etter flystyrt

    Over 3000 mennesker møtte opp i fotballlspilleren Emiliano Salas begravelse i hjembygden hans i Argentina. Sala omkom da flyet som skulle frakte ham fra Nantes til sin nye hjemby og klubb Cardiff, styrtet 21.januar.

    Salas begravelse
    Foto: JUAN MABROMATA / AFP
  • Horneland med sin første RBK-seier

    Rosenborg hadde få problemer mot svenske Sundsvall i lørdagens treningskamp i Abrahallen. I Eirik Hornelands første seier som RBK-trener ga ikke trønderne seg før det sto 5-1 på måltavla. Tidligere lørdag vant Stabæk 2-1 over Strømmen, mens Kristiansund slo Ranheim 3-2.

    Eirik Horneland
    Foto: Jan Kåre Ness / NTB scanpix

Sendeplan

Kl. Program Kanal