Hopp til innhold

Solskjær slår tilbake mot kritikken: – Føler ikke den negativiteten dere snakker om

LONDON/OSLO (NRK): Ole Gunnar Solskjær er fornøyd med spillerne han har tilgjengelig til Premier League-åpningen søndag og slår tilbake mot kritikerne som er negative til mangelen på spillerkjøp.

X03811

FORNØYD: Ole Gunnar Solskjær bedyrer at han har et fint forhold til Romelu Lukaku.

Foto: JOHN SIBLEY / Reuters

– Vi føler ikke den negativiteten dere snakker om, sa Solskjær til de fremmøtte journalistene på fredagens pressekonferanse før søndagens sesongåpning mot Chelsea.

Solskjær måtte svare på flere kritiske spørsmål om overgangsvinduet som stengte torsdag ettermiddag, men sier han er fornøyd med hvordan United håndterte vinduet.

– Vi har ikke fått de riktige signalene av spillerne vi har ønsket å signere, for pengene er der hvis riktig spiller dukker opp, svarte han.

Manchester United ble koblet til mange spillere, men det ble med tre sommersigneringer for Solskjær som fikk kritikk fra blant annet lokalavisen Manchester Evening News for manglende spillerkjøp.

Harry Maguires overgang fra Leicester til United ble stående som en av de største overgangene på den britiske balløya, i tillegg til at Daniel James og Aaron Wan-Bissaka sluttet seg til Solskjærs tropp.

– Jeg er veldig glad for de tre vi hentet og er fornøyd med spillerne vi har til rådighet, sa Solskjær.

– På tide at ham dro

Like før overgangsvinduet stengte ble det også satt en strek for en av sommerens største overgangssagaer da Inter offentliggjorde at de hadde signert stjernespissen Romelu Lukaku for 800 millioner norske kroner.

Lukaku

OVERGANG: Romelu Lukaku vinker til Inter-fansen i Milano på torsdag.

Foto: Luca Bruno / AP

– Det var på tide for ham å dra nå. Nå fikk vi en avtale som begge partene var fornøyde med. Han var skadet en del i sesongoppkjøringen, men jeg håper han får en god start i Inter, sa Solskjær.

Og Solskjær hevder han fortsatt har et godt forhold til Lukaku, selv om stjernespissen vraket United til fordel for Inter.

– Jeg har alltid hatt et godt og ærlig forhold til Romelu. Vi har alltid snakket åpent til hverandre og har ingen problemer med han.

Salget av Lukaku gjør at Manchester United tar fatt på en ny Premier League-sesong med en spiss mindre enn i fjor.

Det har fått flere eksperter til å stille spørsmål ved hvem som skal score målene for United som kun fant veien til nettmaskene syv ganger de åtte siste serierundene i fjor.

– Mot slutten av forrige sesong scoret vi ikke så mye, men jeg er trygg på at vi kommer til å score. Vi har flere spillere som kan gjøre en forskjell, sier United-manageren og trekker frem supertalentet Mason Greenwood.

– Jeg tror Mason kommer til å spille og være mye involvert, og da vil han score mål, sier han om 17-åringen.

Under press

Søndag venter Chelsea med Frank Lampard på trenerbenken når United sesongåpner på Old Trafford. Lampard er i samme situasjon som Solskjær. En tidligere klubbhelt som har blitt manager i en storklubb, uten mye erfaring.

– Det er en stor kamp for oss begge, uten tvil. Det er to store klubber som møtes, og som ønsker å lykkes, sier Lampard på en pressekonferanse fredag.

Og Solskjær har resultatpress fra dag én.

– Det er bare én manager i Premier League som er under press fra dag én. Det er Solskjær. Skulle United tape for Chelsea, vil spekulasjonene starte, skriver Danny Murphy (tidligere Liverpool- og Fulham-spiller) i sin spalte i Daily Mail.

Sportsnyheter

Martin Ødegaard

Solbakken raser over Ødegaard-avgjørelse: – Fransk arroganse

Ekspertene er ikke i tvil: Martin Ødegaard og Norge ble snytt for et soleklart straffespark mot Spania, som til slutt vant komfortabelt. Norge sløste med sjansene og raknet fullstendig.

Siste nytt

  • Borge i tetkampen på LPGA-touren

    Celine Borge er hittil i delt ledelse i LPGA-turneringen i Arizona. Det er hennes debut på den kvinnelige topptouren i golf.

    Borge gikk den tredje runden av turneringen på hele ni slag under par og slo seg rett inn i tetkampen, skriver VG.

    Hun deler ledelsen med thailandske Ariya Jutanugarn, men det er noen like bak som ikke har fullført sin tredje runde.

    Borge er den første norske golfer på LPGA-touren siden Suzann Pettersen. Tønsberg-jenta Borge rykket opp etter godt spill i fjor. Det er toalt 18 milioner kroner i premiepotten i turneringen i Arizona. (NTB)

  • Straffebom og marerittåpning for Norges U21-lag

    Det ble ingen festkveld i Spania for Leif Gunnar Smeruds U21-gutter da de tapte 0-3 mot Nederland i en treningskamp lørdag kveld.

    Norge fikk en marerittstart på kampen da Elayis Tavnsan headet et innlegg inn i Henrik Heggheim, og ballen trillet i mål bak Mads Hedenstad Christiansen etter bare tre minutter.

    Vondt ble til verre kun to minutter senere da Crysencio Summerville banket inn nederlendernes andre mål.

    Kaptein Erik Botheim fikk en gyllen mulighet til å redusere da Norge ble tildelt straffespark etter at Jesper Dalan ble sparket i ansiktet. Serie A-proffen var imidlertid rusten fra krittmerket og brente straffen.

    I forkant av straffesituasjonen var Johan Hove nære noe stort da han hamret et frispark i tverrliggeren.

    Men der Norge var upresise, var Nederlenderne dødelig effektive. For bare et par minutter etter straffebommen, nikket Ludovit Reis inn 3-0-målet for de oransje. (NTB)

    Fotball, menn, U21, EM-kvalifisering Norge - Aserbajdsjan (2-1)
    Foto: Lise Åserud / NTB
  • Slik stiller Norge mot Spania

    Ståle Solbakken har tatt ut følgende lag til bortekampen mot Spania: Ørjan Håskjold Nyland – Marcus Holmgren Pedersen, Stefan Strandberg, Leo Skiri Østigård, Birger Meling – Martin Ødegaard, Patrick Berg, Fredrik Aursnes – Sander Berge, Alexander Sørloth, Mohamed Elyounoussi.

    Martin Ødegaard
    Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
Nektet å prate om Haaland - så skjedde dette 01:00
Neste