Hopp til innhold

Skadd Mbappé mister mesterligakamp mot Bayern

Kylian Mbappé har en lårskade og er satt ut av spill i tre uker. Paris Saint-Germain må greie seg uten ham i det første møtet med Bayern München i mesterligaen.

Den franske storklubben gikk ut med de dårlige nyhetene dagen etter 3-1-seieren over Montpellier. Mbappé haltet der av banen etter en halvspilt omgang.

Storscoreren har fått påvist en skade i venstre lår. Den holder Mbappé ute i tre uker, og det gjør at han mister hjemmekampen mot Bayern i åttedelsfinalen i Champions League 14. februar.

Han går også glipp av flere oppgjør i Ligue 1.

(©NTB)

skadd mbappe
Foto: Thibault Camus / AP

Sportsnyheter

Fotball

Zlatans Qatar-utspill skaper sterke reaksjoner: – Han gikk rett i fella

Zlatan Ibrahimovic er tilbake på det svenske landslaget og brukte første pressekonferanse på å hylle Qatar-VM. Ståle Solbakken er dypt uenig med fotballkollegaen.

Siste nytt

  • Mann pågrepet under svensk landslagstrening – hadde med seg mistenkelige bager

    En mann som oppførte seg truende, skal ha tatt seg inn på den svenske landskamparenaen i fotball mens Zlatan Ibrahimovic & co. trente onsdag.

    Det er Aftonbladet som omtaler episoden som fant sted på Friends Arena i Stockholm.

    Mannen skal ha kommet seg langt inn på arenaen samtidig som de svenske stjernene trente onsdag ettermiddag.

    – Mannen har sagt ting som har fått oss til å reagere, sier politiets pressetalsmann Daniel Wikdahl.

    I en pressemelding opplyser Stockholm-politiet at mannen, som er i 60-årene, skal ha hatt med seg et antall bager som inntil betraktes som mistenkte farlige gjenstander. Innholdet skal inntil videre ikke være undersøkt.

    I påvente av dette opprettholdes de sperringene som er opprettet rundt nasjonalarenaen.

    Politiet har startet etterforskning i saken med det som beskrives som mulige grove trusler og forberedelser til grov allmennfarlig ødeleggelse.

    Mannen er tatt hånd om av politiet.

    Zlatan Ibrahimovic
    Foto: Jonas Ekströmer/TT / NTB
  • Fotballtreneren Tony Knapp er død

    Den tidligere meritterte Viking-treneren Tony Knapp er død, 86 år gammel.

    – Han sovnet stille inn natt til onsdag, sier sønnen Christian Knapp til Stavanger Aftenblad.

    Knapp trente Viking i perioden 1978 til 1981, og det ga resultater. Viking vant «The Double» i 1979 og tok sølv i serien i 1981.

    Knapp var selv profesjonell fotballspiller i blant annet Leicester, Southampton og Coventry, før han etter hvert ble trener.

    Han var landslagstrener på Island i to perioder, fra 1974 til 1977 og fra 1984 til 1985.

    I 1982 trente han Fredrikstad, og i 1986 trente han Brann til opprykk og til sølv i serien i 1987.

    Tony Knapp
    Foto: Terje Bendiksby / NTB
  • Kunstløp: Gomez slått ut i VM-debuten

    Den norske debutanten Mia Risa Gomez klarte ikke å kvalifisere seg til friløpet under VM i kunstløp i japanske Saitama onsdag.

    Gomez endte på 35.-plass i kortprogrammet etter å ha blitt belønnet med 43,54 poeng av dommerne.

    De 24 beste sikret seg plass i friløpet der medaljene skal deles ut.

    Det var første gang siden 2018 at Norge hadde en deltaker i VM i kunstløp. For fem år siden deltok Anne Line Gjersem for Norge. (NTB)

    Mia Risa Gomez
    Foto: KIM KYUNG-HOON / Reuters

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Sport
Spiller nå
Femmilas historie: Brekker seg av gammelt smøretriks 02:59
Neste