Thomas Morgenstern slo til med 134 meter i første omgang, og landet på 128 i andre omgang. Morgnstern var helt suveren i hopprennet i Granåsen.
Også de to andre på pallen var Østerrike. Romøren lå på en klar andreplass etter første hoppet, men klarte ikke å følge opp i andre. Dermed gikk både Andreas Kofler og Wolfgang Loitzl forbi.
Tom Hilde ente på sjetteplass.
Kjempehopp av Romøren
Thomas Morgnstern ledet etter første omgang av hopprennet i Granåsen etter et kjempehopp på 134 meter. Bjørn Einar Romøren var nummer to. Romøren hoppet 127 meter, og var 12 poeng bak Morgenstern. De to var klart i teten. Tom Hilde var på delt femteplass etter et hopp på 124 meter.
- Nydelig å ha denne gode følelsen, sa Romøren til NRK. Sloveneren Jernej Damjan var nummer tre med 122,5 poeng, fulgt av østerrikeren Wolfgang Loitzl med 121,3 poeng.