Rocca kjørte seg opp fra sin 3. plass i første omgang.
Giorgio Rocca. (Foto: REUTERS / SCANPIX)
Nummer to ble svenske Andre Myhrer 21 hundredeler bak, mens østerrikske Benjamin Raich ble nummer tre, 25 hundredeler bak Rocca.
Finske Kalle Palander klarte ikke å forsvare sin ledelse fra første omgang, og endte nede på en 12. plass.
Aksel Lund Svindal ble beste nordmann, og den eneste som fikk kjøre finaleomgangen.
Der endte Lund Svindal til slutt på 20. plass, 1,66 sekund bak vinneren.
Trist sorti
Tom Stiansen kjørte sitt siste verdenscup-renn før han legger opp etter sesongen.
Verdensmesteren fra Sestriere hadde ingen suksess.
Han fikk ikke kjøre finaleomgangen etter at han kom i mål 2,56 sekunder bak ledende Palander.
Svakt norsk lag
Lars Myhre ble tredje beste nordmann i første omgang, men var 2,96 sekunder bak lederen.
Kjetil André Aamodt kom i mål 3,06 sekunder bak Palander, mens Lasse Kjus endte 3,13 sekunder bak finnen.
Truls Ove Karlsen, Hans Petter Buraas og Andreas Nilsen kjørte alle ut.
Slalåmcupen avgjort
Med tredjeplassen i søndagens renn vant Benjamin Raich årets verdenscup i slalåm, selv med et slalåmrenn igjen.
Samtidig knappet han innpå Bode Millers ledelse i sammenlagtcupen. Med seks renn igjen av sesongen, skiller bare 31 poeng mellom den amerikanske lederen og østerrikeren.
Resultatliste:
1. Giorgio Rocca (Italia) 1:34.95 (46.08/48.87)
2. Andre Myhrer (Sverige) 1:35.16 (46.28/48.88)
3. Benjamin Raich (Østerrike) 1:35.20 (46.16/49.04)
4. Rainer Schoenfelder (Østerrike) 1:35.71 (47.00/48.71)
5. Markus Larsson (Sverige) 1:35.75 (46.43/49.32)
6. Michael Janyk (Canada) 1:35.83 (46.95/48.88)
7. Kentaro Minagawa (Japan) 1:35.88 (46.63/49.25)
8. Patrick Thaler (Italia) 1:35.90 (47.56/48.34)
9. Manfred Moelgg (Italia) 1:36.02 (46.32/49.70)
10. Ted Ligety (USA) 1:36.06 (47.71/48.35)
11. Giancarlo Bergamelli (Italia) 1:36.18 (46.27/49.91)
12. Kalle Palander (Finland) 1:36.19 (45.52/50.67)
13. Mitja Dragsic (Slovenia) 1:36.22 (46.43/49.79)
14. Manfred Pranger (Østerrike) 1:36.24 (45.81/50.43)
15. Ivica Kostelic (Kroatia) 1:36.37 (46.74/49.63)
16. Jean-Pierre Vidal (Frankrike) 1:36.46 (46.98/49.48)
17. Martin Hansson (Sverige) 1:36.51 (47.19/49.32)
17. Martin Marinac (Østerrike) 1:36.51 (47.08/49.43)
17. Kilian Albrecht (Østerrike) 1:36.51 (46.85/49.66)
20. Aksel Lund Svindal (Norge) 1:36.61 (47.10/49.51)
21. Mitja Valencic (Slovenia) 1:36.80 (47.61/49.19)
22. Drago Grubelnik (Slovenia) 1:37.13 (47.03/50.10)
23. Pierrick Bourgeat (Frankrike) 1:37.19 (46.64/50.55)
24. Hannes Paul Schmid (Italia) 1:37.21 (47.71/49.50)
24. Thomas Grandi (Canada) 1:37.21 (46.85/50.36)
Kjørte ut i finaleomgangen:
Andrej Sporn (Slovenia)
Johan Brolenius (Sverige)
Tom Rothrock (USA)
Bode Miller (USA)
Mario Matt (Østerrike)