NRK Meny
Normal

Resultater 14. etappe, 19.7

194,5 kilometer fra Nimes til Digne-les-Bains:

1) Oscar Freire, Spania (Rabobank) 4.13.08,

2) Leonardo Duque, Colombia (Cofidis) samme tid,

3) Erik Zabel, Tyskland (Team Milram) s.t.,

4) Julian Dean, New Zealand (Garmin Chipotle) s.t., 5)

5) Steven de Jongh, Nederland (Quick Step) s.t.,

6) Alessandro Ballan, Italia (Lampre) s.t.,

7) Ruben Perez, Spania (Euskaltel-Euskadi) s.t.,

8) Jerome Pineau, Frankrike (Bouygues Telecom) s.t.,

9) Matteo Tosatto, Italia (Quick Step) s.t.,

10) Thor Hushovd, Norge (Credit Agricole) s.t.

Øvrig norsk: 41) Kurt Asle Arvesen (Team CSC) s.t.

Sammenlagt (gul ledertrøye)

1) Cadel Evans, Australia (Silence-Lotto) 59.01.55,

2) Frank Schleck, Luxembourg (Team CSC) 0.01 min. bak,

3) Christian Vandevelde, USA (Garmin Chipotle) 0.38,

4) Bernhard Kohl, Østerrike (Gerolsteiner) 0.46,

5) Denis Mentsjov, Russland (Rabobank) 0.57,

6) Carlos Sastre, Spania (Team CSC) 1.28,

7) Kim Kirchen, Luxembourg (Team Columbia) 1.56,

8) Vladimir Jefimkin, Russland (AG2R) 2.32,

9) Mikel Astarloza, Spania (Euskaltel-Euskadi) 3.51,

10) Vincenzo Nibali, Italia (Liquigas) 4.18.

Norske: 68) Arvesen 57.09 min. bak, 81) Hushovd 1.10.32.

Sprint (grønn trøye)

1) Oscar Freire, Spania (Rabobank) 219,

2) Hushovd 172,

3) Zabel 167,

46) Arvesen 25.

Klatring (rødprikket/hvit trøye)

1) Sebastian Lang, Tyskland 60,

2) Kohl 59,

3) Schleck 46.

Beste unge rytter (hvit trøye)

1) Nibali 59.06.13,

2) Maxime Monfort, Belgia (Cofidis) 2.49 min. bak,

3) Roman Kreuziger, Tsjekkia 2.53.

Lagkonkurransen (gule startnummer)

1) Team CSC (Arvesen) 176.57.55,

2) AG2R 4.49 min. bak,

3) Gerolsteiner 15.23,

8) Credit Agricole (Hushovd) 41.49.

Rittet avsluttes i Paris søndag 27. juli.

Siste nytt

  • Ankelbrudd for Marcel Hirscher

    Alpinisten Marcel Hirscher har pådratt seg et brudd i ankelen på trening. Det melder østerrikeren selv på sin Twitter- og Instagram-konto. Han ble fløyet til sykehuset i Salzburg og ventes å være ute i rundt seks uker.

    Laster Twitter-innhold

Sendeplan

Kl. Program Kanal
Toppserien: LSK Kvinner - Avaldsnes
Toppserien: LSK - Avaldsnes
Toppidrettsveka: Sprint
Toppidrettsveka: Sprint i Aure
Toppidrettsveka: Sprint